Онкохворі діти Херсонщини потребують допомоги небайдужих

03.12.2018 07:15:22
Онкохворі діти Херсонщини потребують допомоги небайдужих

30 листопада в Херсонській дитячій обласній клінічній лікарні на зустрічі з представниками ЗМІ говорили про благодійну допомогу для онкохворих дітей, що проходять лікування в закладі. Підтримати дітей може кожен, купивши квиток на благодійну виставу «Оскар і рожева пані», яка відбудеться 5 грудня в Херсонському обласному академічному музично-драматичному театрі ім. М. Куліша. Всі кошти, зібрані під час вистави, підуть на потреби пацієнтів онкогематологічного відділення дитячої обласної лікарні.

«Держава, обласна державна адміністрація, обласна рада, Департамент охорони здоров’я опікуються питаннями надання медичної допомоги онкологічним хворим, особливо дітям. Вони забезпечені необхідною хіміотерапією, онкогематологічне відділення в гарному матеріально-технічному стані. Але таким дітям часто потрібне лікування за кордоном, обстеження в іноземних клініках, приватних закладах, що коштує дуже багато. І діти, і батьки потребують мотивації, віри в одужання, психологічної підтримки. Кошти для цього надають благодійники», - зазначила головний лікар закладу Інна Холодняк.

Часто допомагає лікарні благодійний фонд «Фарби життя», створений матерями дітей, що перемогли рак, Анною Боцман і Наталею Пуделко. Саме ця організація отримає кошти з благодійної вистави і спрямує їх тим, хто потребує допомоги найбільше.

За словами завідуючої онкогематологічного відділення Римми Александрової, на обліку в області знаходяться 173 дитини з онкогематологічними захворюваннями: 75 випадків – онкологія, 78 – гематологія. Минулого року на облік взято 26 діток, цього року – вже 21 дитина. Усі діти отримують хіміотерапію.

«Ми використовуємо найсучасніші хіміопрепарати, держава практично стовідсотково забезпечує ліками онкохворих дітей. Протягом 10 місяців поточного року дитяча обласна клінічна лікарня отримала препаратів для лікування онкохворих дітей на суму понад 11 млн. грн. Проте лікування 1 дитини, хворої на рак, може сягати від 10 тис. грн. до сотень тисяч євро. Жодна держава не може взяти на себе тягар лікування онкохворої дитини повністю», - поділилася головний експерт з педіатрії Департаменту охорони здоров’я Тетяна Карчевич.

Діагноз рак вже не вирок. Ця страшна хвороба потребує значних зусиль і коштів. Тому лікарі і благодійники запрошують усіх відвідати благодійну виставу «Оскар і рожева пані» за участю відомої акторки Ірми Вітовської. Кожен, хто купить квиток, долучиться до порятунку життя хворої дитини.

Корисні посилання