Онлайн прес-конференція до Всеукраїнського дня боротьби з раком молочної залози

21.10.2020 11:29:42
Онлайн прес-конференція до Всеукраїнського дня боротьби з раком молочної залози

Всеукраїнський день боротьби з раком молочної залози відзначається щороку 20 жовтня. З цієї нагоди КНП «Херсонський обласний центр громадського здоров’я» у форматі онлайн провів прес-конференцію.

Частіше рак молочної залози розвивається у жінок старших 55 років, проте фіксуються випадки і у молодших жінок. Ризик захворіти має 1 жінка з 10. Кожні 35 хвилин в Україні виявляють одну жінку, хвору на рак молочної залози, кожну годину - 1 жінка помирає від цього виду раку.

«Щороку в Херсонській області встановлюється діагноз рак молочної залози 450 жінкам і 4-5 чоловікам. За 9 місяців поточного року вже виявлено 248 пацієнтів з раком молочної залози, з них 109 - у м. Херсон. Якщо раніше занедбані стадії були у кожної п’ятої жінки, то зараз - у кожної третьої», - зазначила Ірина Сокур, директор КНП «Херсонський обласний онкологічний диспансер».

Серед факторів ризику були названі спадковість, порушення метаболічні та гормональні, куріння, цукровий діабет, травми молочної залози. Щоб попередити захворювання рекомендовано вести здоровий спосіб життя, займатися фізичною активністю, не вживати багато тваринних жирів, не відмовлятися від грудного вигодовування і головне - своєчасно проходити профілактичні огляди.

На важливості регулярного самообстеження наголосив Олександр Гловацький, головний експерт з онкології Департаменту здоров’я. За його словами, 3 кроки - самоогляд щомісяця на 7-10 день циклу, звернення до лікаря та мамографія 1 раз на рік можуть врятувати багато життів.

Рак молочної залози успішно лікується в області. УЗД апарати для дослідження жінок до 35 років є у кожній лікарні. Мамографи встановлені в Херсоні, Генічеську, Каховці, Голій Пристані, Олешках, планується встановити і у Бериславі. Щоб залучити більше жінок, в обласному онкологічному диспансері вирішили працювати по суботам. Для безкоштовного обстеження потрібне електронне направлення сімейного лікаря. За телефоном (0552) 35-74-55 можна записатися на мамографію у вихідний день.

«На сьогоднішній день ми маємо той рівень діагностики та лікування, який достатній для збереження життя і здоров’я. Рак - це не вирок. Чим раніше жінка звернеться до лікаря, тим легше пройде лікування і тим швидше вона повернеться до звичного життя», - запевнив директор КНП «Херсонський обласний центр громадського здоров’я» Юрій Ромаскевич.

 

Корисні посилання