ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ПО ХЕРСОНЩИНІ за даними від РДА та ОТГ 21.06.2022 станом на 10:00

21.06.2022 11:03:20
ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ПО ХЕРСОНЩИНІ за даними від РДА та ОТГ 21.06.2022 станом на 10:00

На даний час обстановка на території тимчасово окупованої Херсонської області залишається стабільно важкою.

Наразі відсутній мобільний зв’язок та частково Інтернет на території області, яка перебуває під окупацією. Вдається частково встановити зв’язок з деякими громадами та населеними пунктами.

За отриманою інформацію гуманітарна ситуація в громадах змінилась слабо.

➖У Музиківській територіальній громаді Херсонського району досі відсутнє електропостачання та водопостачання в селищах Східне та Загорянівка. Продукти харчування є. Мобільний зв’язок відсутній. Запрацював Інтернет провайдера Вінер, тому у деяких мешканців громади з’явилась можливість телефонувати через месенджери. Потрібна волонтерська допомога з медикаментами, дитячим харчуванням (памперси та ін).

➖У Дар’ївська сільська ТГ Херсонського району водо- та газопостачання, електроенергія в наявності. Хліб та продукти є. Наявний проводовий Інтернет Діджиком та Укрком. Мобільний зв’язок дуже слабкий. Потреба в медикаментах та готівці

➖Білозерська ТГ- Ситуація стабільна. Газо-, водо- та світлопостачання є в центрі громади.

Зв'язку немає, працює інтернет-провайдер HOME.NET

➖Великокопанівська ТГ- Ситуація стабільна. Газо-, водо-, світлопостачання є. Зв'язку немає, інтернет є - Rost.net.

Працює місцевий ринок та магазини.

➖Виноградівська ТГ- Ситуація більш-менш стабільна. Зв'язку немає, але працює інтернет-провайдер Digicom.

Хліб підвозять, магазини працюють.

➖Олешківська ТГ - Ситуація стабільна, газо-, водо-, світлопостачання є, інтернет є, зв'язку немає.

➖Станіславська ТГ- за інформацією жителіа громади, села Софіївка, Широка Балка, Станіслав, Олександрівка забезпечені водо-, електро- та газопостачанням.

З ліками допомагають волонтери.

➖У громадах Генічеського району, з якими можливо зв’язатися, ситуація стабільно-напружена, водопостачання, електроенергія наявні.

Інтернету немає, через що неможливо здійснити комунальні платежі, також люди не можуть розраховуватись банківськими картками.

➖Іванівська селищна ТГ – електроенергія та вода є. Люди, за можливості, їдуть своїм транспортом заправити балони газом. Хліб є. Укрпошта працює, але готівки немає. Приватні підприємці періодично привозять продукти харчування. Працює 3 пекарні, 3 млини та 2 олійниці Комендантська година з 23.00 до 5.00 ранку. Комунальні служби працюють. Є Інтернет провайдерів Простонет та Діджиком. Але банкінг працює лише через VPN, тому люди встановлюють VPN, аби мати змогу зайти в соціальні мережі та веб-банкінг. Потреба в медикаментах, ПММ та готівці. Мобільного зв’язку немає.

➖У Скадовській міській ТГ Скадовського району є електро-, газо- та водопостачання. Але з’явились проблеми зі сталим

водопостачанням у селах громади. Здійснюється прибирання та вивіз сміття. Приватні підприємці привозять продукти харчування в магазини та на ринок. Укрпошта працює, коли є готівкові кошти. Хлібокомбінат працює. У місті працюють медичні, комунальні заклади та служби. Потреба в медикаментах, готівці та ПММ.

Мобільного зв’язку немає. Інтернет є, але слабкий. Люди телефонують через мобільні месенджери Вайбер, Ватсап. Деяким вдається встановити VPN, але поки що невеликий відсоток населення має таку можливість.

Бериславський район.

➖У Високопільській селищній ТГ повністю відсутнє електропостачання, водопостачання та газопостачання. Ведуться активні бойові дії. Всі адміністративні будівлі зруйновані. Місцеве населення самостійно виходить а, іноді, за наявності транспорту виїжджає на підконтрольну Україні територію. На окупованій частині громади відсутній мобільний зв’язок. На деокупованій частині мобільний зв’язок слабкий. Велика потреба в медикаментах. В самому смт розташоване стаціонарне відділення для людей похилого віку, в якому перебуває 15 осіб. Люди похилого віку та інваліди потребують термінової евакуації спеціалізованим транспортам через зелені коридори! Потрібна евакуація населення, котре залишилось і не має змоги виїхати самостійно! Також місцеві розповідають, що окупанти знову ходять по домоволодінням, вилучають телефони, обладнання, коштовні речі у будинках.

Якщо людина йде по вулиці то 95% що орки зупинять, влаштують допит і перевірки.

➖Великоолександрівська селищна ТГ – на території громади немає мобільного зв’язку. Вдалось зв’язатись з селом Старосілля Великоолександрівсткої ТГ. Електроенергія, газо- та водопостачання у селі є. Продукти харчування є. Ітенрнету на території громади немає. У самій Великій Олександрівці частково не було світла. За можливості проводять ремонтні роботи по відновленню електроенергії.

Постійно йдуть бойові дії, багато знищеної інфраструктури.

➖Кочубеївська сільська ТГ – водопостачання є. Електропостачання є на території всієї громади. Хліб та деякі продукти харчування завозяться з Дніпропетровської області. Волонтери надають допомогу з продуктами та медикаментами. Проблема з ПММ. Інтернет частково. Мобільний зв’язок слабкий.

➖Нововоронцовська селищна ТГ – негазифіковані. Громада знаходиться під постійними обстрілами військових рф. Електропостачання та водопостачання з перебоями. Також відсутнє електропостачання та водопостачання в селищах: Миролюбівка, Хрещенівка, Трудолюбівка, Шевченківка, Любимівка, Осокорівка. У зв’язку з активними обстрілами, ремонтні роботи по відновленню електромереж проводяться по можливості. Волонтерами по самому селищу надається допомога продуктовими наборами населенню (в першу чергу людям пенсійного віку). В селах Любимівка та Миролюбівка відсутнє газопостачання та багато зруйнованих будинків. З села Трудолюбівка люди виїхали повністю. Потрібна допомога з медикаментами. Значно погіршився мобільний зв’язок. Зв’язок є лише в певних місцях громади, тому до них додзвонитись дуже важко. Інтернету немає, бо в результаті обстрілів порвано кабелі.

Також за словами жителів, від артилерійських прильотів постраждали об'єкти інфраструктури, приватні житлові будинки та кладовище. Дуже дісталося жителям двоповерхівок. Зруйновані квартири, знищенні вікна, зруйновані дахи.

В Дудчанах більше сотні окупантів оселилися у старій школі за мостом. Зв'язку в селі взагалі немає.

В окупованих населених пунктах орки намагалися роздавати гуманітарну допомогу.

➖Новоолександрівська сільська ТГ – негазифіковані; енергопостачання та водопостачання по самій Новоолександрівці є. Села Золота Балка, Червоне, Біляєвка вже два місяці без води та електроенергії. Для відновлення електропостачання потрібна спеціальна техніка, крім того там йдуть постійні бойові дії. У с. Біляєвка від обстрілів пошкоджено приміщення Біляєвського ліцею приміщення будинку культури та старостату. Мобільний зв’язок слабий. Інтернет частково є. У селі Золота Балка у будинку людей похилого віку перебуває 23 пацієнта, які мають потребу в медикаментах, продуктах харчування та засобах гігієни й памперсах. Люди потребують термінової евакуації! Мешканцям громади потрібна волонтерська допомога продуктами харчування, медикаментами, засобами гігієни, памперсами, ПММ та у скрапленому газі.

➖ Калинівська ТГ- ситуація дуже напружена. Без електроенергії та води люди більше трьох місяців, у більшісті сіл знищені та пошкоджені будинки, зірвано мости, заміновані береги річки. Терміново необхідна допомога.

➖У Каховському районі мобільний зв’язок наявний лише в Верхньорогачинській та Великолепетиській громадах. В інших громадах району мобільний зв’язок дуже слабкий та працює в окремих місцях, чи взагалі відсутній. В районі почав з’являтись інтернет від провайдера «Рубін», «Просто НЕТ», «Каховка НЕТ». Можливо зв’язатись через інтернет месенджери. Люди шукають вільні точки доступу WI-FI. Російські військові обстежують берег річки Дніпро в Верхньорогачинській ТГ та Великолепетиській ТГ.

В громадах району за попередньою інформацією ситуація стабільно-напружена, водопостачання, електроенергія наявні. Продуктами харчування забезпечені.

Нагальними питаннями залишаються підвоз медикаментів та дитячого харчування.

Наразі через відсутність стабільного Інтернету наявна проблема з онлайн розрахунками за продукти харчування.

➖У Херсоні ситуація залишається напруженою. Зв'язок відсутній повністю, інтернет працює частково. Велика проблема із зняттям готівки та роботою банківських сервісів. У цілому гуманітарна ситуація стабільна – перебоїв із водо, - газо, - та електропостачанням не спостерігалось, продукти харчування доступні, медикаменти в мінімальному є, однак їх якість та вартість погіршилась.

У громадах з якими можливо зв’язатися ситуація стабільно-напружена, водопостачання, електроенергія наявні. Продуктами харчування забезпечені. Нагальними питаннями залишаються підвоз медикаментів та дитячого харчування.

Через відсутність стабільного Інтернету не працюють термінали в магазинах.

Робота щодо відновлення мобільного зв’язку та Інтернету українських операторів проводиться.Корисні посилання