ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО СИТУАЦІЇ НА ХЕРСОНЩИНІ за 22.06.22 станом на 12:00, за інформацією від органів місцевого самоврядування та РДА.

22.06.2022 12:43:59
ОПЕРАТИВНА ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО СИТУАЦІЇ НА ХЕРСОНЩИНІ за 22.06.22 станом на 12:00, за інформацією від органів місцевого самоврядування та РДА.

Ситуація на території тимчасово окупованої Херсонської області залишається стабільно важкою.

Нині відсутній мобільний зв’язок та частково Інтернет на території області, яка перебуває під тимчасовою окупацією. Зв’язок вдалося встановити лише з деякими тергромадами. За отриманою інформацію, гуманітарна ситуація в громадах майже не змінилась.

➖Музиківська ТГ Херсонського району - відсутнє електропостачання та водопостачання в селищах: Східне та Загорянівка.

Продукти харчування є.

Мобільний зв’язок відсутній. Запрацював Інтернет провайдера Вінер, тому у деяких мешканців громади з’явилась можливість телефонувати через месенджери. Потрібна волонтерська допомога з медикаментами, дитячим харчуванням та засобами гігієни.

➖Дар’ївська сільська ТГ Херсонського району - водо- та газопостачання, електроенергія в наявності.

Хліб та продукти є.

Наявний проводовий Інтернет Діджиком та Укрком. Мобільний зв’язок дуже слабкий.

Потреба в медикаментах та готівці

➖В громадах Генічеського району, з якими вдалося зв’язатися, ситуація стабільно-напружена, водопостачання, електроенергія наявні.

Інтернету немає, через що неможливо здійснити комунальні платежі, також люди не можуть розраховуватись банківськими картками.

➖Іванівська селищна ТГ – електроенергія та вода є. Люди, за можливості, їдуть своїм транспортом заправити балони газом.

Приватні підприємці періодично привозять продукти харчування.

Працює 3 пекарні, 3 млини та 2 олійниці. Хліб є.

Укрпошта працює, але готівки немає. Комендантська година з 23.00 до 5.00 ранку.

Комунальні служби працюють.

Є Інтернет провайдерів Простонет та Діджиком. Але банкінг та деякі соцмережі працюють лише через VPN. Мобільного зв’язку немає.

Потреба в медикаментах, ПММ та готівці.

➖Скадовська міська ТГ Скадовського району - є електро-, газо- та водопостачання, є проблеми зі сталим водопостачанням у селах громади.

Здійснюється прибирання та вивіз сміття.

Приватні підприємці привозять продукти харчування в магазини та на ринок. Хлібокомбінат працює.

Укрпошта працює, коли є готівкові кошти.

У місті працюють медичні, комунальні заклади та служби.

Потреба в медикаментах, готівці та ПММ.

Мобільного зв’язку немає. Інтернет є, але слабкий. Люди телефонують через мобільні месенджери, деяким вдається встановити VPN.

➖Високопільська селищна ТГ - повністю відсутнє електропостачання, водопостачання та газопостачання. Ведуться активні бойові дії.

Всі адміністративні будівлі зруйновані. Місцеве населення самостійно виходить а, іноді, за наявності транспорту виїжджає на підконтрольну Україні територію.

На тимчасово окупованій частині громади відсутній мобільний зв’язок. На деокупованій частині мобільний зв’язок слабкий.

Велика потреба в медикаментах.

У самому смт розташоване стаціонарне відділення для людей похилого віку, в якому перебуває 15 осіб. Люди похилого віку та особи з інвалідністю потребують термінової евакуації спеціалізованим транспортам через зелені коридори.

Потрібна евакуація населення, котре залишилось і не має змоги виїхати самостійно.

➖Великоолександрівська селищна ТГ – на території громади немає мобільного зв’язку. Вдалось зв’язатись з селом Старосілля Великоолександрівської ТГ. Електроенергія, газо- та водопостачання у селі є.

Продукти харчування є.

По Великоолександрівці відновили електроенергію.

Інтернету на території громади немає. Підстанції з мобільним зв'язком отримали живлення і почав пробиватись мобільний зв'язок, але ще слабенький.

На території Великооександрівської громади горить ліс та поля. Але гасити пожежу не можуть, бо ліси заміновані. Почали привозити продукти з Берислава. Окупанти також роздають людям «гуманітарну допомогу».

➖Кочубеївська сільська ТГ – водопостачання є. Електропостачання є на території всієї громади. Хліб та деякі продукти харчування завозяться з Дніпропетровської області. Волонтери надають допомогу з продуктами та медикаментами.

Внаслідок масового обстрілу сталася масштабна пожежа на полі та в лісі. Пожежа перекинулася на село, згоріли господарські будівлі, значно постраждали будинки, перебито лінії електропередач, вбито велику рогату худобу, жертв серед населення немає. Жителі громади самотужки ліквідували пожежу.

Проблема з ПММ.

Інтернет працює частково. Мобільний зв’язок слабкий.

➖Нововоронцовська селищна ТГ – негазифіковані.

Громада знаходиться під постійними обстрілами військових рф. Електропостачання та водопостачання з перебоями. Також відсутнє електропостачання та водопостачання в селищах: Миролюбівка, Хрещенівка, Трудолюбівка, Шевченківка, Любимівка, Осокорівка.

Через інтенсивні обстріли ремонтні роботи по відновленню електромереж проводяться по можливості. Волонтерами по самому селищу надається допомога продуктовими наборами населенню (в першу чергу людям пенсійного віку).

В селах Любимівка та Миролюбівка відсутнє газопостачання та багато зруйнованих будинків.

З села Трудолюбівка люди виїхали повністю. Потрібна допомога з медикаментами.

Значно погіршився мобільний зв’язок. Зв’язок є лише в певних місцях громади, тому до них додзвонитись дуже важко. Інтернету немає, бо в результаті обстрілів пошкоджено кабелі.

➖Новоолександрівська сільська ТГ – негазифіковані; енергопостачання та водопостачання по самій Новоолександрівці є. Села Золота Балка, Червоне, Біляєвка вже два місяці без води та електроенергії. Для відновлення електропостачання потрібна спеціальна техніка, крім того там йдуть постійні бойові дії.

У с. Біляєвка від обстрілів пошкоджено приміщення Біляєвського ліцею приміщення будинку культури та старостату.

Мобільний зв’язок слабий. Інтернет частково є.

У селі Золота Балка у будинку людей похилого віку перебуває 23 пацієнта, які мають потребу в медикаментах, продуктах харчування та засобах гігієни й памперсах. Люди потребують термінової евакуації.

Мешканцям громади потрібна волонтерська допомога продуктами харчування, медикаментами, засобами гігієни, памперсами, ПММ та у скрапленому газі.

➖В Каховському районі мобільний зв’язок наявний лише в Верхньорогачинській та Великолепетиській громадах. В інших громадах району мобільний зв’язок дуже слабкий та працює в окремих місцях, чи взагалі відсутній. В районі почав з’являтись інтернет від провайдера «Рубін», «Просто НЕТ», «Каховка НЕТ». Можливо зв’язатись через інтернет месенджери. Люди шукають вільні точки доступу WI-FI. Російські військові обстежують берег річки Дніпро в Верхньорогачинській ТГ та Великолепетшській ТГ.

В громадах району за попередньою інформацією ситуація стабільно-напружена, водопостачання, електроенергія наявні.

Продуктами харчування забезпечені. Нагальними питаннями залишаються підвоз медикаментів та дитячого харчування.

Наразі через відсутність стабільного Інтернету наявна проблема з онлайн розрахунками за продукти харчування.

➖В місті Херсон ситуація залишається напруженою. Зв'язок відсутній повністю, інтернет працює частково. Велика проблема із зняттям готівки та роботою банківських сервісів. В цілому гуманітарна ситуація стабільна – перебоїв із водо-, газо-, та електропостачанням не спостерігалось, продукти харчування доступні, медикаменти в мінімальному є, однак їх якість та вартість погіршилась.

В громадах з якими можливо зв’язатися ситуація стабільно-напружена, водопостачання, електроенергія наявні. Продуктами харчування забезпечені.

Нагальними питаннями залишаються підвоз медикаментів та дитячого харчування.

Через відсутність стабільного Інтернету не працюють термінали в магазинах.

‼️Робота щодо відновлення мобільного зв’язку та Інтернету українських операторів проводиться.Корисні посилання