Освіта в Україні для її громадян з окупованих територій – реальний крок до мирної деокупації

08.06.2017 14:01:53

 

Стикнувшись у ХХІ столітті з брутальною агресією розпочатою Російською Федерацією, Україна та увесь цивілізований світ постали перед проблемою протидії їй не військовими методами. Тому, що діяти у ХХІ столітті методами ХІХ-го, як це зараз робить Росія, це шлях в нікуди.

Наразі Україна стикається з проблемами, які раніше ніхто не вирішував до неї, – яких заходів не військового характеру ужити, щоб повернути під свій контроль окуповані території?

Серед інших це зокрема і забезпечення Україною освіти для жителів окупованих територій. Такий нелінійний крок у відповідь здійснила Україна прийнявши закони: «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України», «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення права на здобуття освіти осіб, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції».

За ними жителі окупованих територій у 2017 році мають спрощений вступ до українських вишів, або закладів професійно-технічної освіти та пільги під час навчання.

Це викликає тенденцію до збільшення числа студентів, які вступають до українських навчальних закладів. А відтак отримуючи українську освіту, проживаючи в Україні вони бачать реальний стан справ в своїй державі, живуть з нею одним життям. Відтак вони не віритимуть путінській пропаганді і не віддалятимуться від України. Відвідуючи рідні домівки, молоді громадяни України доноситимуть правду про неї до своїх рідних та знайомих. Не переобтяжені радянським минулим вони врешті-решт замисляться над тим, що сталося під час окупації і про подальшу долю цих територій.

Таким чином цей захід української влади є одним із реальних мирних кроків з деокупації Криму та окупованих територій Донбасу. Він є боротьбою за серця та думки людей, завоювання яких в умовах гібридної війни, яку проти нас веде Росія є визначальним фактором при встановленні свого контролю над територією.

 

Корисні посилання