Підсумки курортно-туристичного сезону та пріоритетні завдання на 2022 рік — обговорили на засідання обласної координаційної ради з питань розвитку курортно-рекреаційного комплексу та туризму

04.11.2021 16:24:48
Підсумки курортно-туристичного сезону та пріоритетні завдання на 2022 рік — обговорили на засідання обласної координаційної ради з питань розвитку курортно-рекреаційного комплексу та туризму

У Херсонській обласній державній адміністрації під головуванням заступника голови області Миколи Якименка відбулося засідання обласної координаційної ради з питань розвитку курортно-рекреаційного комплексу та туризму.

Участь у засіданні особисто та у форматі онлайн-конференції взяли представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, обласних служб, управлінь та бізнесу. Головними питаннями, що було винесені на обговорення, – підсумки літнього курортно-туристичного сезону 2021 та пріоритетні завдання та заходи на 2022 рік з розвитку внутрішнього та в’їзного туризму в області.

Начальник управління туризму та курортів Херсонської обласної державної адміністрації, Анна Дьяченко розповіла про основні здобутки цьогорічного сезону.

За аналітичними даними мобільного оператора Київстар, за 9 місяців 2021 року Херсонщину відвідало 3,1 млн туристів (3 млн внутрішніх туристів, та майже 75 тис. іноземних гостей).

Внутрішні туристи переважно з Дніпропетровської, Київської, Миколаївської, Запорізької, Одеської, Харківської, Вінницької, Львівської, Черкаської, Хмельницької областей, іноземці з Польщі, США, Німеччина, Франція, Велика Британія, Італія, Естонія, Швеція, Туреччини, Данія.

За січень-вересень 2021 року суб’єктами туристичної діяльності (заклади розміщення та туристичні агентства) сплачено до бюджетів усіх рівнів 32 692,4 тис. грн, що на 17,7% більше в порівнянні з аналогічним періодом 2020 року (за 2020 рік – 37 001,0 тис. грн).

Сума надходжень туристичного збору до місцевих бюджетів склала 4 680,2 тис. грн, що на 40,1% більше показника 2020 року (за січень-вересень 2020 року – 3 340,9 тис. грн, за 2020 рік – 4 466,8 тис. грн).

Лідером з надходжень туристичного збору стала Бехтерська сільська рада, по якій забезпечено 1,2 млн грн збору (27,2 % від загальних по області, темп росту склав у порівнянні з аналогічним періодом минулого року 18,6%).

Генічеська громада, яка у минулих роках посідала перше місце, надходження збору складають 1,1 млн грн (24,2% від загальних по області, надходження проти торішніх зменшились на 5,9 %, що пояснюється особливостями сезону поточного року).

Далі по рейтингу знаходяться:

3 місце. Херсонська міська рада – 813,3 тис. грн (+85,6%)

4 місце. Лазурненська селищна рада – 544,9 тис. грн (+249,9%),

5 місце. Скадовська міська рада – 293,3 тис. грн (+151,1%)

6 місце. Каланчацька селищна рада – 191,0 тис. грн (+55,1%).

Крім того, учасники заходу обговорили стан пляжних територій та роботу закладів відпочинку та оздоровлення під час літнього туристичного сезону, актуальні потреби забезпечення безпеки курортних зон, проблеми та особливості сезону 2021.

Увага обласних служб та управлінь акцентувалася на питаннях, які потребують системного вирішення на місцях, а саме: створення та функціонування комунальних аварійно-рятувальних служб на воді та місцевих підрозділів пожежної охорони, дотримання вимог санітарного законодавства в курортних населених пунктах області, облаштування курортних зон для людей з особливими потребами та активізація інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо сплати туристичного збору.

Також, основними векторами на 2022 рік залишаються: підвищення якості послуг та впровадження міжнародних стандартів у сфері туризму, сучасна туристична інфраструктура та логістика, безпека туристів, розвиток інклюзивної інфраструктури в курортно-туристичних зонах, формування кейсів якісних турпродуктів Херсонщини (туристичні магніти) для внутрішніх та іноземних туристів, їх якісне просування на національному та міжнародному ринку, збереження та раціональне використання природних лікувальних ресурсів області.

Корисні посилання