Підтримка малого і середнього підприємництва на міжнародному рівні (міжнародні кредитні лінії)

02.07.2020 14:20:15
Підтримка малого і середнього підприємництва на міжнародному рівні (міжнародні кредитні лінії)

Міжнародні кредитні лінії

 

На сьогодні підприємці можуть отримати фінансову підтримку в українських банках в рамках проектів міжнародних кредитних ліній.

Так, Німецько-український фонд (НУФ) надає кредити відібраним українським банкам-партнерам для подальшого кредитування мікро-, малих і середніх підприємств, що відповідають вимогам, які висуваються в рамках Програм та Проектів НУФ.

Про НУФ

НУФ був заснований у 1999 році Національним банком України (31,25%), Кабінетом Міністрів України в особі Міністерства фінансів України (31,25%) та Німецькою Кредитною установою для відбудови (KfW) (37,5%) на паритетних засадах . Статутний капітал НУФ становить 16,36 млн. євро.

НУФ – неприбуткова установа, тому будь-який можливий прибуток не розподіляється між засновниками НУФ, а спрямовується на подальше кредитування ММСП. Такий статус НУФ визначений намірами урядових організацій Німеччини та України забезпечити відновлюваність коштів НУФ.

Головна мета діяльності Німецько-Українського фонду – посилення конкурентоспроможності українських мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП) шляхом надання їм кредитів для фінансування інвестицій та обігових коштів через обрані банки-партнери.

Перелік фінансових послуг

Німецько-Український фонд надає фінансові кредити за рахунок власних коштів прийнятним банкам-партнерам для подальшого кредитування суб’єктів мікро-, малого та середнього підприємництва.

Програми

Основним інструментом діяльності НУФ є кредитні програми. НУФ впроваджує свої програми за принципом фінансової установи “другого рівня”, надаючи фінансові ресурси ММСП через відібрані банки-партнери, які відповідають певним вимогам. Банки-партнери надають кредити цільовим групам ММСП, які описані у програмах НУФ.

Такий принцип дозволяє розподілити кредитні ризики між банками-партнерами та НУФ і охопити Програмами НУФ всі регіони країни за рахунок розвиненої філіальної мережі банків-партнерів НУФ.

Програми НУФ

Програма мікрокредитування

Програма рефінансування заходів з підримки системи кредитування у сільській місцевості

Програма кредитування ММСП за пріоритетними галузевими напрямками

Програма з підтримки фінансування інвестиційних проектів малих та середніх підприємств за пріоритетними напрямами.

Як отримати кредит в рамках програм НУФ?

  1. Уважно ознайомтесь з інформацією про програми НУФ, оберіть для себе ту, умови якої найбільше вам підходять.
  2. Зверніться до головного офісу будь-якого з банків-партнерів, які беруть участь в обраній програмі (див. розділ “Банки-партнери”), або до найближчого офіса банку-партнера у вашому регіоні (цю інформацію можна знайти на Інтернет-сторінках банків). Фахівці банку можуть надати вам консультації щодо формату та змісту документів, які вам необхідно заповнити та подати з метою отримання кредиту.
  3. Банк-партнер розглядає подану заявку на відповідність критеріям НУФ. Кредитні експерти банків аналізують ваш бізнес, оцінюють потреби в кредитних коштах, вивчають можливості обслуговування кредиту та забезпечення його повернення. Рішення щодо можливості надання ММСП кредитних коштів приймає виключно банк-партнер.

Детальніше про НУФ та порядок отримання кредиту ви можете дізнатися за посиланням - http://guf.gov.ua/programs

 

Корисні посилання