- Головна
- ОДА інформує
- Управління туризму та курортів
- Південні смаколики. Це просто необхідно скуштувати на Херсонщині
Південні смаколики. Це просто необхідно скуштувати на Херсонщині
04.04.2020 16:32:25Останнім часом гастрономічний та енотуризм набувають усе більшої популярності. У контексті цих видів туризму знайомство з областю відбувається через призму вражень, отриманих від дегустації їжі та напоїв. Таким чином відбувається своєрідне злиття з місцевою культурою, знайомство з традиціями краю. Сьогодні ми поговоримо про смаколики, які не просто можна, а необхідно скуштувати на Херсонщині.
Торт «Херсон»
А ви вже спробували солодку візитівку міста Херсон? Якщо ні, то це обов’язково необхідно виправити. Саме цей смаколик став переможцем конкурсу «Херсонський торт», який відбувся в обласному центрі під час свята відкриття туристичного сезону.
На конкурсі було представлено більше 40 тортів, у фіналі головний смаколик міста вибирали з 17 «претендентів». До складу шанованого журі ввійшли шість найвідоміших шеф-кондитерів з усієї України. Вимог було багато: смак, зовнішнє оформлення, терміни зберігання, можливість транспортування на далекі відстані й головне — асоціація з обласним центром. Торт «Херсон» не тільки має оригінальний незабутній смак, але й зовсім не шкодить фігурі: коржі бізе і відсутність глютену роблять свою справу. Смаколик у буквальному сенсі навіває спогади про Херсонський край: смак абрикосів переплітається з ароматом грецьких горіхів.
Кавуновий бекмес та ніжний мед-суфле
Корисні властивості бекмеса обумовлені наявністю в ньому органічних кислот, мінералів, вітамінів. Відсутність цукру робить його у багато разів кориснішим в порівнянні з цукровмісними сиропами. До речі, цього року херсонським кавуновим бекмесом пригощали учасників та відвідувачів туристичних виставок «Adventure» у литовському Вільнюсі та «Emitt» у турецькому Стамбулі.
Сподобався іноземцям і херсонський мед-суфле. Чорна смородина, шоколад, полуниця вдало відтіняють ніжний смак меду. Для приготування смаколику мед (або з додаванням домішок) вимішують у певному режимі, після чого витримують при низьких температурах, тим самим формуючи й закріплюючи його ніжну консистенцію. Усі корисні властивості меду при цьому зберігаються, оскільки температурний режим суворо контролюється.
Для енотуристів
Херсонщина – місце, де буде чим зайнятися любителям вина.
«Виноробне господарство князя П.М. Трубецького» – це унікальний об’єкт винного туризму в Україні. Збір врожаю приваблює на виноробню Трубецького велику кількість туристів не лише з України, а й з Європи. Господарство виробляє вина із винограду, вирощеного на власних виноградниках, і може гарантувати контроль якості на всіх етапах народження напою. Вина Трубецького відмічені медалями та нагородами на престижних дегустаційних конкурсах. А в сімейній виноробні «Курінь», створеної за прикладом французьких шато, роблять акцент на відході від масового виробництва в сторону індивідуалізації. Тут створюють вина, які максимально виражають особливості терруара та працюють над відродженням культури смакування цим вишуканим напоєм.
Відомий дім марочних коньяків «Таврія» також має лінійку неперевершених вин, які обов’язкового треба скуштувати. Однак, про винні традиції Херсонщини ми детально поговоримо трохи пізніше.
Крафтові сири та мармурове м’ясо
На території Тавричанської ОТГ можна скуштувати козиний крафтовий сир, що виготовляють на фермі-галереї у селі Мар’янівка.
А дочірнє підприємство дослідного господарства «Асканійське» займається вирощенням зебувидної худоби, яка має особливе мармурове м’ясо. Мармурове м’ясо по праву належить до делікатесів, так як має особливі смакові якості завдяки внутрішньом’язовому жиру, рівномірно розподіленому у вигляді жирових прошарків між м’язовими волокнами. Під час теплової обробки продуктів з такого м’яса жирові прошарки тануть, наповнюючи його соком, воно набуває неповторної м’якості та ніжності.
Херсонський кавун
Кавун вважають справжнім символом Херсонської області. Смачну соковиту ягоду люблять як малеча, так і дорослі. Тож зовсім не дивно, що кожного року в Голій Пристані проводять фестиваль, присвячений натуральному смаколику, що має назву «Український кавун – солодке диво».
Між іншим, у народі саме це місто називають кавуновою столицею. Барвиста скибочка солодкої ягоди в половину людського зросту навіть прикрашає місцеву набережну. А минулого року на фестивалі побувала відома тревел-ведуча Леся Нікітюк. Телезірка не тільки куштувала кавуни, а й варила бекмес.
До речі, минулого року переможцем конкурсу на найбільшу солодку ягоду став кавун вагою 31, 8 кг, який виростило фермерське голопристанське господарство «Фаворит».
Морські делікатеси
А завершити розмову ми хочемо саме згадкою про морські делікатеси. І це не дивно, адже літній відпочинок у багатьох асоціюється з сонцем, морем та пляжем. На Херсонщині можна скуштувати смачнючих смажених чи запечених бичків та скатів. До речі, останніх просто майстерно готують у маленькому ресторанчику на острові Джа. Гарний та легкий обід на Українських Мальдівах, що може буде краще? Ще один полярний морський делікатес – це м’ясо рапанів. Молюски прийдуться до смаку любителям незвичайних страв.