Пам'ятаємо

27.11.2020 13:40:26
Пам'ятаємо

    Скорботна звістка спіткала Херсонщину. Колектив Департамету розвитку сільського господарства та зрошення Херсонської обласної державної адміністрації висловлює найщиріші співчуття дітям, онукам, рідним і близьким з приводу непоправної втрати: на 91-му році з життя пішов наш земляк КОТЛЯР Микола Михайлович – ветеран аграрної галузі, прекрасної душі людина та взірцевий представник покоління, яке власними руками розбудувало і надало поштовх подальшому розвитку сільського господарства нашого краю.

    Микола Михайлович Котляр народився 26 липня 1930 року. У 1955 році закінчив Херсонський сільськогосподарський інститут,  працював головним агрономом радгоспу «Більшовицький наступ» Великоолександрівського району Херсонської області. Велику увагу приділяв підбору найбільш високоврожайних сортів пшениці, за його безпосередньої участі були впроваджені сорти Аврора, Кавказ, Одеська-51. Середня врожайність в господарстві за його діяльності досягла 30 центнерів зернових з гектара, а в 1970 році було отримано врожай 37 центнерів з гектара на богарі. Одночасно багато уваги Котляр М.М. приділяв забезпеченню кормами громадського тваринництва.

    Указом Президії Верховної Ради СРСР від 8 квітня 1971 року за видатні успіхи, досягнуті в розвитку сільськогосподарського виробництва та виконанні п'ятирічного плану продажу державі продуктів землеробства і тваринництва Котляру Миколі Михайловичу присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці з врученням ордена Леніна і золотої медалі «Серп і Молот» .

    У 1972 році ним був отриманий рекордний урожай - по 42 центнери ярої пшениці на площі 6881 гектар і 46 центнерів озимої пшениці з гектара на площі 5800 гектарів.

    Потім працював заступником голови облагропрому, передаючи свій досвід роботи молодим спеціалістам. До останнього подиху займав активну життєву позицію.

    Герой Соціалістичної праці, лауреат Державної премії СРСР, нагороджений 2 орденами Леніна (23.06.1966, 08.04.1971), орденом Трудового Червоного Прапора (08.12.1973), медалями. Заслужений агроном Української РСР.

    Вічна й світла йому пам'ять!

Корисні посилання