Перший індустріальний парк на Херсонщині може з’явитися у Новорайській ОТГ

22.12.2020 17:01:35
Перший індустріальний парк на Херсонщині може з’явитися у Новорайській ОТГ

Сьогодні, 22 грудня, відбулася передача детального плану території індустріального парку для Новорайської ОТГ. Це перші кроки на шляху створення першого індустріально парку на Херсонщині. 

Менеджерка Офісу реформ у напрямі економічного розвитку Оксана Гончарук розповіла, що індустріальний парк - територія виділена при плануванні міста для промислового розвитку, облаштована відповідною інфраструктурою територія. Його створення дасть змогу забезпечити підприємців спільною розвиненою інфраструктурою. 

Крім цього, існує чимало інструментів державної підтримки індустріальних парків: 

  • облаштування індустріальних парків коштом ДФРР та місцевих бюджетів;

  • звільнення від пайової участі у розвитку місцевої інфраструктури;

  • звільнення від сплати ввізного мита при ввезенні товарів.

Начальниця управління “Офісу інвестицій та розвитку експорту” Тетяна Ужвій наголосила, що ОДА не перший рік працює з ОТГ, аби на території громад Херсонщини з’являлись нові індустріальні парки. Адже це дозволить залучати нові інвестиції, створюючи пільгові умови для бізнесу. 

Довідково: проєкт ІП «Агропарк “Червоний маяк”» на території Новорайської ОТГ є першою спробою, розробку концепції створення якого здійснює ТОВ «Інвестиційне агентство розвитку сільських територій». Фінансову оплату розробки концепції створення ІП «Агропарк “Червоний маяк”», а також розробку детального плану території ІП «Агропарк “Червоний маяк”» (який є складовою концепції створення ІП) взяли на себе Новорайська ОТГ, Херсонська обласна державна адміністрація та Офіс реформ.Корисні посилання