Перший в Україні Центр для сімей, що опинилися в складних життєвих умовах, відкрився на Херсонщині

02.06.2020 13:20:45
Перший в Україні Центр для сімей, що опинилися в складних життєвих умовах, відкрився на Херсонщині

Перший в Україні сімейний центр надання інтегрованих послуг «Другий шанс» у Калинівці Зеленопідської ОТГ відсьогодні прийматиме дітей із сімей, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Зокрема й родину Лілії Домніної, яка проживає в цьому селі та виховує шістьох діток. Тут вони гратимуться, займатимуться з логопедами й психологами. Жінка переконана, що для багатьох місцевих жителів відкриття центру надання інтегрованих послуг «Другий шанс» значно допоможе у вихованні дітей.

Ця нова локація організації сімейного дозвілля працюватиме за двома напрямами:
впевнений старт для мам і дітей віком до 3-х років;
денне перебування дітей віком від 4 до 18 років.

Привітати жителів Калинівки та перевірити обладнання Центру завітав Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба. За його словами, цей пілотний проєкт вподальшому стане моделлю для впровадження на всеукраїнському рівні. Адже процес реформування системи догляду за дітьми має в пріоритеті сімейне виховання замість дитячих будинків та інтернатів.

«Президент чітко наголосив, нам як державі треба зробити все, аби дитина жила в сім'ї, а не роками перебувала в інтернатному закладі. Сьогодні таких дітей дуже багато. Нам важливо на базі цього Центру відпрацювати таку модель допомоги багатодітним родинам. Після цього ми можемо виносити такий інструмент на розгляд Уряду, щоб це було поширено по всій Україні. І запропонувати фінансовий механізм, який дозволить долучитися до створення таких центрів державі, області, громаді і благодійникам», - зазначив Микола Кулеба.

Реалізовано проєкт за підтримки обласної влади, лідерства Зеленопідської громади, а також благодійного фонду «Мій Дім».

Голова облдержадміністрації Юрій Гусєв відзначив: «Зеленопідська громада вже багато зробила за останній рік. Ми відкрили амбулаторію, центр безпеки і сьогодні цей сімейний центр. Безумовно, ці приклади надихають інші громади області й не лише нашої, аби створювати подібні умови для громад. Унікальність цього проєкту надихає нас рухатися далі і розвиватися».

Крім того, в рамках робочого візиту на Херсонщину Уповноважений Президента України з прав дитини Микола Кулеба онайомився з умовами проживання та потребами у багатодітних й патронатних родинах, що проживають у Зеленопідській ОТГ.Корисні посилання