Питання в сфері земельних відносин розглядалися на нараді

27.06.2018 12:21:28
Питання в сфері земельних відносин розглядалися на нараді

Самовільне захоплення земель, використання земельних ділянок з порушенням чинного законодавства та факти незаконного збору врожаю в області у поточному році. Ці питання були обговорені сьогодні, 27 червня, на спільній нараді, яку провів заступник голови облдержадміністрації Андрій Балонь.

Учасники засідання  акцентували увагу на існуючих проблемних питаннях, вирішення яких потребує вжиття комплексу спільних організаційно-практичних заходів спрямованих на досягнення результатів щодо протидії злочинності в земельній сфері.

Звертаючись до присутніх  Андрій Балонь підкреслив важливість тісної співпраці правоохоронних та органів державної влади, місцевого самоврядування щодо запобігання, виявлення та розкриття порушень в сфері земельних відносин.

За результатами роботи було прийнято рішення утворити обласну робочу групу з питань здійснення контролю щодо самовільного захоплення земель, використання земельних ділянок з порушенням чинного законодавства та фактів незаконного збору врожаю в області у 2018 році.

Крім того, рекомендувати райдержадміністраціям утворити відповідні районні робочі групи, які проводитимуть постійний моніторинг щодо фактів зловживання в цій сфері та щотижня повідомлятимуть про порушення  Департамент агропромислового розвитку ОДА.

Довідково. У минулому році районними робочими групами, які були створені згідно з дорученням голови облдержадміністрації від 16.01.17 №4-д, була проведена відповідна робота. Так, із наявних 249 сільських, селищних та об’єднаних територіальних громад загальною площею сільськогосподарських угідь – 1941,8 тис. га, перевірено площу 1917,0 тис. га в 247 радах. Виявлено порушення в 72 органах місцевого самоврядування, в яких не надано в користування 50,56 тис. га, використовується без оформлення документів – 7,741 тис. га. За результатами перевірок складені акти, протоколи, видано приписи для усунення порушень, також зафіксовані факти порушень надані в правоохоронні органи.Корисні посилання