Питання захворюваності на туберкульоз та ВІЛ-інфекції/СНІД розглінуто на координаційній раді

06.04.2018 09:08:53
Питання захворюваності на туберкульоз та ВІЛ-інфекції/СНІД розглінуто на координаційній раді

04 квітня під головуванням заступника голови районної державної адміністрації відбулося засідання районної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу Каховської районної державної адміністрації. Розпочинаючи засідання Ольга Леонідівна ознайомила присутніх з оновленим складом районної ради у зв’язку з кадровими змінами та ознайомила із питаннями порядку денного засідання.

Про виконання у 2017 році заходів районної цільової соціальної програми з протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016 – 2018 роки доповіли лікар-інфекціоніст Залипка Т.Я. та лікар-фтизіатр Бунецька Н.А.

Наталья Бунецька доповіла про ситуацію в районні по захворюванню на туберкульоз.

За звітний період захворіло на туберкульоз 49 чоловік. Всього з активною формою на обліку в тубдиспансері знаходиться 86 чоловік в тому числі 5 дітей. Померло від туберкульозу 6 чоловік, смертність на 100 тисяч населення складає 8,3. Профілактичними оглядами охоплено 98,5% населення, завдяки Новотроїцькому та В.Лепетишському пересувним флюорографам, які працювали в Каховському районі 22 дні. Лікар спеціаліст наголосила на тому, що потрібно відходити від обстежень на туберкульоз методом флюорографічних знімків оскільки даним методом важко виявити на перших стадіях захворювання, а результати пересувного флюорографа приходять лише через місяць і не завжди зроблені знімки якісно та запропонувала для якісного обстеження і своєчасного виявлення захворювань і не лише туберкульозу придбати для лікарні мультиспіральний комп’ютерний томограф.

Складна ситуація склалася з вакцинацією дітей проти туберкульозу та обстеженням пробою манту у зв’язку з перебоями поставки в Україну вакцини БЦЖ та туберкуліну в 2017 році. На даний час закуплена достатня кількість даних препаратів. Проблемними питаннями є транспортування хворих на туберкульоз до обласного тубдиспансеру із-за відсутності спеціального транспорту в районі та відсутність пересувної дезінфікуючої камери для обробки речей хворих на туберкульоз.

Тарас Залипка розповів про ситуацію в районі із захворюванням на ВІЛ-інфекції/СНІД. Було розроблено інфекціоністом і затверджено головним лікарем Каховської ЦРЛ 4 локальні протоколи надання медичної допомоги пацієнтам, що живуть з ВІЛ. При наркологічному відділенні Каховської ЦРЛ продовжує працювати сайт замісної підтримуючої терапії метадоном. Забезпечено вільний доступ до безоплатного консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію для населення. Забезпечено постійний доступ дорослих і дітей, хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД, до безперервної терапії антиретровірусними препаратами.

Проведено заходи на протязі 2017 р, зокрема з використанням мобільних пунктів, інформаційно-просвітницьких заходів, спрямованих на запобігання ВІЛ/СНІДу та формування навичок здорового способу життя:Акція до Дня пам’яті померлих від СНІДу, Акція до Дня 1 грудня, Акція "Пройди тест".

Каховська ЦРЛ на протязі року співпрацювала з недержавними організаціями Каховським відділенням ЛЖВ та "Мангуст" для забезпечення здійснення медико-соціальних заходів із залучення та утримання ВІЛ-позитивних пацієнтів. За словами доповідачапа проблемним питанням залишається доставка аналізів крові для дослідження від хворих на ВІЛ-інфекцію/СНІД в м.Херсон із-за відсутності транспорту.

Керівник благодійної організації БТ«Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» м.Каховка Тетяна Паршикова розповіла про діяльність у 2017 році в рамках концепції районної цільової програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016-2018 роки, та ознайомила членів координаційної ради з запланованою діяльністю Організації на 2018 рік.

Корисні посилання