Підписано трьохсторонню Угоду про партнерство між Каланчацькою РДА, районною радою та представництвом Проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

20.11.2014 16:15:00

Проект Європейського Союзу та Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», метою якого є сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом підтримки та співфінансування громадських ініціатив

Проект Європейського Союзу та Програми розвитку Організації Об’єднаних Націй «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», метою якого є сприяння сталому соціально-економічному розвитку на місцевому рівні шляхом підтримки та співфінансування громадських ініціатив, працює з вересня 2007 року. Проект реалізовується в таких сферах як: енергозбереження, охорона здоров’я, екологія, водопостачання, місцевий транспорт тощо. 
У Каланчацькій райдержадміністрації 18 листопада 2014 року відбувся вступний семінар-презентація Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду ІІІ» за участю голови райдержадміністрації Івана Гончарського, голови районної ради Миколи Котелевича, Проектом «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду», сільських, селищних рад та керівників структурних підрозділів райдержадміністрації. Семінар розпочався з виступів очільників району та представника проекту Олексія Скворцова, котрі поділились враженнями про діяльність представництва в Херсонській області та висловили впевненість про успішне продовження його роботи в Каланчацькому районі. 
Під час заходу Олексій Скворцов підбив підсумки реалізації попередньої (ІІ) фази Проекту на території Херсонської області (в якому, на жаль, Каланчацький район за певних обставин не взяв участі), окреслив план дій на майбутні чотири роки та на подальшу перспективу, презентував умови співпраці з сільськими, селищними радами. А також оголосив початок участі в конкурсі наступної фази Проекту. Крім того, акцентував на тому, що в ході реалізації Проекту МРГ в Каланчацькому районі місцеві громади, органи місцевої виконавчої влади та органи місцевого самоврядування спільно визначатимуть пріоритети розвитку своїх територій, спільно плануватимуть та реалізовуватимуть заходи для забезпечення сталого розвитку свого села, селища. 
Під час семінару увага присутніх була звернена на те, що сьогоднішнє підписання Угоди про партнерство між Каланчацькою райдержадміністрацією, Каланчацькою районною радою та Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй – це мобілізація місцевих громад, органів державної влади та місцевого самоврядування для прийняття спільних рішень та розподілу ресурсів з метою поліпшення життєдіяльності району. На завершення заходу голова райдержадміністрації висловив сподівання, що спільні зусилля будуть спрямовані на активізацію діяльності громад, на здатність місцевого керівництва компетентно та ефективно виявляти та вирішувати першочергові соціально-економічні проблеми та відчутно покращувати своєю діяльністю життя місцевої громади. 

Корисні посилання