Повідомлення Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України

21.02.2017 08:27:09

Постановою Вищого господарського суду України від 20.12.2016 по справі № 923/538/16 підтверджено правомірність та законність рішення адміністративної колегії Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України ТОВ «Морське агенство «Пітерс» (м. Миколаїв) (далі –Товариство) звернулось до Господарського суду Херсонської області з позовом  до Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України (далі-Відділення, ХОТВ) про скасування рішення адміністративної колегії Херсонського тервідділення АМКУ від 29.03.2016 № 11-р/к (далі –Рішення АМК).

Зазначеним рішенням визнано, що дії ФОП Ярченко І.М. та ТОВ «Морське агентство «Пітерс», які полягали в узгодженні своєї поведінки при підготовці документів, наданих у складі пропозицій конкурсних торгів для участі у процедурі закупівлі послуг вантажних транспортно-експедиційних агентств (надання посередницьких послуг по декларуванню і митному оформленню майна), проведеній військовою частиною А1604,  внаслідок чого конкуренцію між ними під час участі у вказаній процедурі закупівлі було усунуто, є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченим пунктом 4 частини другої статті 6, пунктом 1 статті 50 Закону України «Про захист економічної конкуренції», у вигляді антиконкурентних узгоджених дій, які стосуються спотворення результатів торгів.                                                                                              

Рішенням господарського суду Херсонської області від 21.06.2016 у задоволені позову відмовлено з огляду на відсутність передбачених ст. 59 Закону України «Про захист економічної конкуренції» підстав для скасування Рішення АМК.  

ТОВ «М.А. «Пітерс»  не погоджуючись із рішенням господарського суду Херсонської області від 21.06.2016 , звернулось  до Одеського апеляційного господарського суду щодо скасування рішення господарського суду Херсонської області від 21.06.2016.                                                                     

Постановою Одеського апеляційного господарського суду від 29.09.2016 було прийнято нове рішення про задоволення позову в частині скасування Рішення АМК стосовно Товариства.                     

Постановою Вищого Господарського суду України від 20.12.2016 касаційну скаргу Відділення задоволено, постанову Одеського апеляційного господарського суду від 29.09.2016 скасовано, а рішення господарського суду Херсонської області від 21.06.2016 залишено в силі, обґрунтовуючи такий висновок тим, що суд апеляційної інстанції, приймаючи оскаржуване судове рішення, не врахував того, що сама узгоджена поведінка учасників торгів не відповідала суті конкурсу і, безпідставно ототожнивши формальну кількість учасників торгів та їх пропозиції із змагальністю, неправильно застосував пункт 4 частини другої статті 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», внаслідок чого помилково залишив поза увагою те, що в даному випадку негативним наслідком є сам факт спотворення  результатів торгів (через узгодження поведінки конкурсантами), а докази такого спотворення Відділенням викладено в Рішенні АМК, і саме вони підлягали дослідженню та оцінці, а при їх підтвердженні вони є достатніми для висновків Відділення, викладених у Рішенні АМК. 

Отже, постановою Вищого Господарського суду України від 20.12.2016 підтверджено обґрунтованість та законність  рішення Херсонського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 29.03.2016 №11-р/к «Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу» відносно ТОВ «М.А. «Пітерс» .                   

Херсонське обласне територіальне  відділення

Антимонопольного комітету України

м. Херсон 73003, пр. Ушакова, 47.

тел./факс: 31-60-29, 49-82-01

e-mail: [email protected]

 

Корисні посилання