Позитивний досвід профілактики туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих дітей

30.12.2016 10:55:20
Позитивний досвід профілактики туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих дітей

На початку грудня 2016 року відбувся моніторинговий візит команди фахівців Центру громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України та аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers до Херсонського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом і закладів охорони здоров’я з метою перевірки виконання програми профілактики та лікування ВІЛ-інфікованих пацієнтів.

Під час візиту відзначено роботу Херсонського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом щодо профілактики туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих дітей, шляхом призначення препарату ізоніазид. Дане профілактичне лікування призначається відповідно до  клінічної настанови «Медична допомога дітям, хворим на ВІЛ-інфекцію». Починаючи з 2014 року, за час впровадження профілактичного лікування ізоніазидом, не зареєстровано жодного випадку туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих дітей, не відмічено також побічної дії на прийом препарату.

Фахівцями Центру громадського здоров’я МОЗ України запропоновано Херсонському обласному центру профілактики та боротьби зі СНІДом підготувати доповідь на чергову міжнародну конференцію з питань ВІЛ/СНІДу, яка у 2017 році відбудеться у Мехіко (Мексика), щодо позитивного досвіду застосування з метою профілактики туберкульозу серед ВІЛ-інфікованих дітей препарату ізоніазід.

 

Корисні посилання