Прем'єр-міністр обговорив із Президентом ПАРЄ Педро Аграмунтом реформи в Україні та питання порушення прав людини на Донбасі та у Криму

13.05.2016 15:39:18
Прем'єр-міністр обговорив із Президентом ПАРЄ Педро Аграмунтом реформи в Україні та питання порушення прав людини на Донбасі та у Криму

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман у п’ятницю провів зустріч із Президентом Парламентської Асамблеї Ради Європи Педро Аграмунтом. Сторони обговорили хід проведення реформ в Україні та ситуацію навколо порушення прав людини на Донбасі та у Криму.

Володимир Гройсман зазначив, що новосформований Уряд приступив до роботи та налаштований на масштабне проведення реформ. У його складі вперше було створено посаду Віце-прем’єр-міністра із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України, яку обійняла Іванна Климпуш-Цинцадзе, а також посаду Міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України. “Це свідчить про пріоритети роботи, які стоять перед Урядом. Я переконаний, що у цьому напрямку у нас будуть успіхи”, – зазначив він.

Прем’єр-міністр зауважив, що Уряд націлений на масштабну боротьбу з корупцією. Також у фокусі уваги Кабінету Міністрів – боротьба з інституційною слабкістю, продовження децентралізації влади, проведення реформ у судовій та економічній сферах, публічної приватизації, а також виконання міжнародних зобов’язань України, зокрема у рамках Програми співпраці із МВФ та Угоди про Асоціацію із Європейським Союзом.

Прем’єр-міністр повідомив, що напередодні в Україні було призначено Генерального прокурора. “Покладаю надію на те, що багато речей буде змінено позитивно”, – зазначив він.

Володимир Гройсман також поінформував співрозмовника про ситуацію на Донбасі та у Криму та систематичне порушення агресором прав людини, зокрема кримських татар. “У цьому напрямку нам потрібно бути дуже рішучими, щоби навести лад”, – підкреслив він.

Голова Уряду наголосив, що необхідно продовжити санкції відносно Російської Федерації. “Послаблення санкцій має відбутися лише тоді, коли агресор відійде з української території і виконає усі необхідні зобов’язання у рамках Мінських домовленостей, а також поверне територію Криму, захоплену військовим шляхом”, – заявив Володимир Гройсман.

Прем’єр-міністр подякував Президенту Парламентської Асамблеї Ради Європи Педро Аграмунту за послідовну підтримку України. “Успіх України – найкраща відповідь агресору і найкращий сигнал для наших міжнародних партнерів”, – підкреслив Володимир Гройсман.

Президент ПАРЄ запевнив, що Парламентська Асамблея Ради Європи готова надавати Україні усю необхідну підтримку на шляху досягнення нею миру та добробуту. ПАРЄ також уважно слідкує за ситуацією навколо утримання у Росії української льотчиці Надії Савченко.

Педро Аграмунт зазначив, що у Асамблеї готується низка звітів щодо ситуації в Україні, зокрема щодо юридичних аспектів ситуації із українськими громадянами на окупованих територіях, її гуманітарних наслідків, а також щодо боротьби з корупцією. У цьому контексті він зазначив, що ПАРЄ вітає дії України, спрямовані на подолання корупції.

Корисні посилання