Прес-конференція до Всесвітнього дня серця

25.09.2020 09:16:25
Прес-конференція до Всесвітнього дня серця

Щороку на початку осені у Херсонській області проходить місячник профілактики серцево-судинних захворювань, які є провідною причиною смертності у світі. Ключова дата місячника, Всесвітній день серця, що відзначається 29 вересня, покликана інформувати суспільство про глобальну проблему серцево-судинних захворювань, методи їх попередження і лікування.

Напередодні цього дня 25 вересня КНП «Херсонський обласний центр громадського здоров’я» в онлайн форматі провів прес-конференцію для регіональних ЗМІ. Відкрив захід директор КНП «Херсонський обласний центр громадського здоров’я» Юрій Ромаскевич, який наголосив на важливості проведення заходів до Всесвітнього дня серця: «Левова частка неінфекційних захворювань, які спричиняють 86 із 100 смертей, це серцево-судинні захворювання. Прості речі: здорове харчування, раціональна рухова активність, відіграють надзвичайно важливу роль в формуванні серцево-судинних захворювань».

За даними ВООЗ щороку від серцево-судинних захворювань помирають 17,9 млн. осіб. В Україні ССЗ спричиняють 67% усіх смертей.

«В Херсонській області така ж тенденція розповсюдження серцево-судинних захворювань як і по Україні. Понад 60% людей, що пішли з життя протягом минулого року, померли від хвороб системи кровообігу. Показники захворюваності за 6 місяців 2020 року повторюють минулорічну тенденцію. Проблема є, проблема дуже велика і зусилля первинної та спеціалізованої ланки надання медичної допомоги - це лише частина боротьби за збереження здоров’я. Дуже важливо формувати звички здорового способу життя з перших років життя наших дітей», - зазначив головний експерт з кардіології Департаменту здоров’я облдержадміністрації Олег Москаленко.

Показник розповсюдженості серцево-судинних захворювань на Херсонщині за 2019 рік склав 665,46 на 1000 населення. Із усіх хворих 31,3% мають гіпертонічну хворобу, 23,6% - ішемічну хворобу серця, 11,1% - стенокардію. Інфаркт міокарда у 2019 році було діагностовано у 948 осіб.

Корисні посилання