Презентація реконструкції регіональної автоматизованої системи централізованого оповіщення та її елементів на базі сучасних технологій

20.01.2016 09:25:03
Презентація реконструкції регіональної автоматизованої системи централізованого оповіщення та її елементів на базі сучасних технологій

Оповіщення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій є однією з основних задач органів виконавчої влади і місцевого самоврядування у сфері цивільного захисту і полягає у своєчасному доведенні такої інформації до органів управління цивільного захисту, сил цивільного захисту, суб’єктів господарювання та населення.

Можливість своєчасного здійснення оповіщення при загрозі або виникненні надзвичайних ситуацій у регіоні стає дедалі актуальнішою. Це пов’язано як з наявністю природних (буревії, шторми, великі лісові пожежі), техногенних (аміакопровід, водосховище ГЕС, близькість Запорізької АЕС, потенційно-небезпечні об’єкти) загроз, так і загроз воєнного характеру та терористичних проявів.

Перспективи розвитку Херсонщини, особливо в галузі туризму, змушують задуматися про забезпечення безпеки великої кількості людей, які будуть знаходитися на території наших міст та районів.

Діюча система централізованого оповіщення, яка побудована у 70-і роки минулого століття, фізично і морально застаріла і потребує реконструкції на базі сучасних технологій.

Функціонування існуючої системи, шляхи її реконструкції та одночасно обговорення питання побудову нових місцевих (міських і районних) систем оповіщення розглядалося на розширеній нараді, яка відбулася в управлінні з питань цивільного захисту обласної державної адміністрації 7 серпня 2015 року.

До участі в нараді були запрошені профільні заступники голів райдержадміністрацій та міськвиконкомів міст обласного значення, спеціалісти з питань цивільного захисту, представники територіального управління ДСНС, Херсонської філії ПАТ “Укртелеком”.

Для учасників наради розробниками типового проекту системи оповіщення: директором науково-виробничого підприємства “Озон С” Ейдельштейном Леонідом Яковичем (м.Дніпропетровськ) та директором ТОВ “Оптіма-комплекс” Кацило Сергієм Сергійовичем (м.Запоріжжя) проведена презентація побудови регіональної автоматизованої системи централізованого оповіщення та її елементів на базі сучасних технологій.

Презентація та обговорення проблеми створення сучасних територіальної та місцевих систем оповіщення цивільного захисту пройшли в атмосфері взаємної зацікавленості. В результаті визначені шляхи та можливості проведення першочергових заходів щодо початку модернізації зазначених систем оповіщення та проведення тестування елементів системи на робочих місцях пунктів управління цивільного захисту у районах та містах обласного значення.

Встановлені горизонтальні зв’язки представників виробників апаратури оповіщення і місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо здійснення подальших спільних дій з питань побудови сучасних комплексів оповіщення для забезпечення безпеки населення та гостей Херсонщини.

Корисні посилання