Президія Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України розглянула питання щодо забезпечення нагальних потреб громадян в умовах воєнного стану

05.05.2022 09:50:27
Президія Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України розглянула питання щодо забезпечення нагальних потреб громадян в умовах воєнного стану

Під головуванням керівника Офісу Глави держави Андрія Єрмака відбулося засідання президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України. На заході, який провели у форматі відеоконференції, були розглянуті питання забезпечення громадян пальним та продовольчими товарами в умовах воєнного стану, а також впровадження державної системи обліку гуманітарної допомоги.

Керівник Офісу Глави держави подякував членам Конгресу за їхню роботу в цих складних умовах.

«Те, що ви робите щодня, – це дуже важливо. Особливо в тих регіонах, які є найгарячішими. Ми хочемо, щоб ви відчували, що влада з вами та робить усе необхідне, щоб вам допомагати й наближати нашу спільну й очікувану перемогу», – сказав Андрій Єрмак.

Він наголосив на важливості забезпечення громадян гуманітарною допомогою, яке має відбуватися системно й на належному рівні. Зокрема, з цією метою Президент Володимир Зеленський утворив Координаційний штаб з гуманітарних та соціальних питань.

Секретар президії Конгресу, заступник керівника Офісу Президента Кирило Тимошенко розповів, що на виконання відповідного завдання Володимира Зеленського була створена державна система гуманітарної допомоги.

«Ця система в режимі реального часу вирішує три головні завдання: веде облік всієї завезеної на територію України гуманітарної допомоги в розрізі кожного окремого декларанта й отримувача; веде облік потреб отримання та відвантаження гуманітарної допомоги по складах 24 регіонів України та міста Києва; веде облік отримання гуманітарної допомоги по територіальних громадах з усіх джерел надходження», – сказав Кирило Тимошенко.

«Завдяки системі ми бачимо, що з великого обсягу гуманітарної допомоги в середньому лише 18% спрямовується до обласних військових адміністрацій, решту отримують благодійні, релігійні, громадські та інші організації», – додав він.

Відповідно, як зазначив заступник керівника Офісу Президента, для забезпечення потреб громад ОВА можуть розраховувати максимально лише на 18% від усієї допомоги, що перетинає кордон. І тут є завдання для Міністерства закордонних справ – співпрацювати на рівні посольств із міжнародними проектами, організаціями та урядами, зазначив він.

За словами Кирила Тимошенка, необхідно максимально пришвидшити всі процеси проходження митного контролю для гуманітарних вантажів. Для цього за ініціативою Офісу Президента запущено доопрацьовану систему «Шлях», що допомагає прикордонникам дуже швидко перевіряти водіїв, яким дозволено виїжджати за кордон по гуманітарну допомогу. Крім того, запускаються електронні декларації на ввезення гумдопомоги, які дадуть змогу ще на етапі відправки створювати електронні митні декларації.

Щодо питання забезпечення населення продовольчими товарами Кирило Тимошенко доповів, що станом на 4 травня з понад 7 млн продуктових наборів, що мали бути розповсюджені на територіях, де відбувалися чи тривають бойові дії, роздано 36%. Найбільше – у Харківській, Донецькій, Київській, Чернігівській, Запорізькій та Луганській областях. 57% розданих наборів сформували самостійно фронтові регіони. Решту надіслали області, що їм допомагають.

 



Корисні посилання