Приєднуйтеся до національного тестування цифрових компетентностей громадян України!

18.06.2021 11:10:22
Приєднуйтеся до національного тестування цифрових компетентностей громадян України!

На виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 12 червня 2020 року № 471, зокрема, цілі: «Українець, який хоче мати цифрові навички, може їх вільно набути», Міністерство цифрової трансформації (далі – Мінцифри) запустило національний проєкт з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта.

03 березня 2021 року була прийнята Національна концепція розвитку цифрових компетентностей до 2025 року, затверджена Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 167-р. Концепція розвитку цифрових компетентностей до 2025 року окреслює виклики стосовно розвитку цифрових компетентностей в українському суспільстві, визначає шляхи їх подолання та очікувані результати від її впровадження, закладає підґрунтя для створення національної стратегії та стратегічного плану дій щодо розвитку цифрових компетентностей у суспільстві.

Також, Мінцифри оприлюднила Рамку цифрової компетентності для громадян України — це інструмент, створений для того, щоб покращити рівень цифрових компетентностей українців, допомогти у створенні державної політики та плануванні освітніх ініціатив, спрямованих на підвищення рівня цифрової грамотності та практичного використання засобів і сервісів IT-технологій конкретними цільовими групами населення.

Цифрограм — це національний тест на цифрову грамотність.

 

Цифрограм 1.0 

У листопаді 2020 року Мінцифри вперше запустило національний тест на цифрову грамотність. Це - бета-версія тесту, яка дає можливість кожному громадянину дізнатись особисто свій рівень цифрової грамотності та отримати відповідний сертифікат про проходження тесту, який, наприклад,  можна використовувати для пошуку роботи.

 

Цифрограм 2.0

13 травня 2021 року Мінцифри запустило Цифрограм 2.0, за основу якого було взято адаптовану Рамку цифрових компетентностей для громадян України, створену українськими експертами на основі європейської концептуально-еталонної Рамки цифрових компетентностей для громадян ЄС (DigComp 2.1). Завдяки цьому в тесті визначено 30 цифрових компетентностей, які вимірюються за шістьма сферами:

1. Основи комп’ютерної грамотності.

2. Інформаційна та медіаграмотність — вміння працювати з даними.

3. Створення цифрового контенту.

4. Комунікація і взаємодія у цифровому суспільстві.

5. Безпека у цифровому середовищі.

6. Вирішення технічних проблем — навчання впродовж життя у цифровому суспільстві.

Цифрограм для вчителів

25 травня Мінцифри запустило Цифрограм для вчителів. Цей тест створений експертами Академії цифрового розвитку у співпраці з експертами Міністерства освіти і науки України на основі рамки професійних компетенцій для вчителів відповідно до наказу МОН України № 38 від 15 січня 2019 року.

Цифрограм для вчителів, на відміну від цифрограмів для громадян, має максимальний бал в 63 бали та містить 21 професійну цифрову компетенцію і 5 сфер:

1. Учитель у цифровому суспільстві.

2. Професійний розвиток.

3. Використання та аналіз цифрових ресурсів.

4. Навчання та оцінювання учнів.

5. Розвиток цифрової компетентності учнів.

Цифрограм для держслужбовців

27 травня Мінцифри запустило Цифрограм для держслужбовців, розроблений на основі європейської рамки цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1. Кожен держслужбовець має володіти знаннями з безпеки у цифровому середовищі для того, аби не допустити враження об'єктів інфраструктури вірусами, які призводять до втрати державно важливих даних. Адже, найчастіше, найслабша ланка у всіх технічних структурах - саме працівники. Також, питання вміння користуватися всією технікою та вирішувати елементарні проблеми - життєво важлива навичка для ефективності роботи будь-якого працівника, а тим паче, держслужбовця, який має бути прикладом для наслідування. Сфери створення контенту та роботи з даними, інформаційної і медіаграмотності, комунікації та взаємодії - це в цілому найнеобхідніші складові для роботи будь-якого службовця.

Цифрограм для медичних працівників   

3 червня Мінцифри запустило Цифрограм для медичних працівників.  Цей тест розроблений також на основі європейської рамки цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1.

Звертаємо увагу, що доступ до всіх Цифрограмів та освітніх серіалів на платформі Дія.Цифрова освіта є абсолютно безкоштовним для всіх громадян. З цифровими навичками ви зможете ефективно та безпечно застосовувати технології в роботі та навчанні, для професійного та особистісного розвитку.

Отримати інформацію про проєкт з цифрової грамотності Дія.Цифрова освіта, бути в курсі впровадження нових освітніх серіалів ви можете також в соціальних мережах:

 
 
 
 


Корисні посилання