Природно-рекреаційний потенціал Херсонщини сприяє швидкому розвитку санаторно-курортного лікування

19.05.2013 02:00:00

Державним агентством України з туризму та курортів спільно з Херсонською обласною державною адміністрацією було проведено Науково-практичну конференцію «Комплексний розвиток туризму і курортів Приазов’я»В рамках ІІІ Міжнародного туристичного форуму «Херсонщина – відпочинок, лікування, подорожі в екологічних умовах Таврії» Державним агентством України з туризму та курортів спільно з Херсонською обласною державною адміністрацією було проведено Науково-практичну конференцію «Комплексний розвиток туризму і курортів Приазов’я».

В даному заході взяли участь: керівництво Держтуризмкурорту, Херсонської обласної державної адміністрації, Херсонської обласної ради, представники обласних державних адміністрацій, місцевих органів самоврядування, громадських організацій та асоціацій сфери туризму, наукових та навчальних закладів, експерти міжнародних організацій.

Так, учасниками науково-практичної конференції було наголошено, що курорти Приазовського регіону посідають одне з провідних місць в Україні за наявністю унікальних природних ресурсів для відпочинку та оздоровлення населення. Про це свідчить розташування в межах регіону чотирьох курортів державного значення – м. Саки (АР Крим), м. Бердянськ (Запорізька область), м. Слов’янськ (Донецька область) та м. Скадовськ (Херсонська область).

Крім того, було зазначено, що природно-рекреаційний потенціал регіону в поєднанні з вигідним географічним положенням є вагомою передумовою розвитку системи санаторно-курортного лікування, туризму та відпочинку, орієнтованої як на внутрішнього споживача, так і на обслуговування іноземців.

Враховуючи наявний в регіоні природний, економічний, науковий і технічний потенціал, його історичні та географічні особливості, стратегічна мета перспективного розвитку туризму і курортів полягає в тому, щоб на основі оптимального використання природних, матеріально-технічних, трудових, інтелектуальних ресурсів створити ефективну економічну систему сфери туризму і курортів ринкового типу, здатну забезпечити добробут населення регіону, екологічну безпеку краю та задовольнити туристичні потреби як внутрішнього так і іноземного туриста.

За результатами засідання було вирішено приділяти особливу увагу дослідженню наявного туристичного та курортного потенціалу і своєрідністі регіону як унікального туристично-краєзнавчого комплексу, а також пропагувати здоровий та активний спосіб життя та всіляко сприяти забезпеченню створення умов для розбудови сфери туризму та курортів.

Задля цього необхідно вживати заходи, які спрямовані на створення належних умов для розвитку в’їзного та внутрішнього туризму та підвищення якості надання туристичних послуг.

Корисні посилання