Про галузь рослинництва

19.01.2016 13:56:12
Про галузь рослинництва

Основною задачею сільгосптоваровиробників Херсонської області  є виконання завдань Уряду та області спрямованих на забезпечення продовольчої безпеки нашої держави і головна роль в цьому належить виробництву зернових культур, таких як пшениця, ячмінь, рис та кукурудза.

Степова зона завжди була і залишається одним із основних виробників високоякісного продовольчого зерна.

З кінця 60-х років з початком впровадження зрошення сільгосптоваровиробники почали отримувати більше 20 ц/га зерна.

Рекордний вал зерна за часів незалежності України, а саме 2,5 млн.тонн Херсонщина отримала у 2011 році.

У 2013 році аграрії області намолотили 1166,7 тис.тонн зерна у початково-оприбуткованій вазі. Це майже в два рази більше, ніж у 2012 році (у 2012 році 618,8 тис.тонн). У середньому з кожного гектара отримано по 31,9 ц зерна (у минулому році 26,9 ц/га). Озимої пшениці намолочено 1472,5тис.тонн ( у минулому році 1377,0 тис.тонн), при середній урожайності 34,7 ц/га (у минулому році 29,4 ц/га).

Станом на 01 серпня 2015 року намолотили 2371,4 тис.тонн зерна.

Овочівництво та баштанництво є одними із пріоритетних напрямків розвитку рослинницької галузі області. Херсонські кавуни та томати відомі своїми неперевершеними смаковими якостями не тільки в нашій країні, а й далеко за її межами та є брендом області.

Сільгосптоваровиробники області застосовуючи інтенсивні технології отримують високі врожаї овочевих культур, зокрема, томати, огірки – по 600-800ц/га, цибуля – по 650-900ц/га, показники яких є найвищими в Україні.

Важливе місце в  розвитку галузі рослинництва регіону займає садівництво та виноградарство.

В області налічується  9,5 тис. га садів та виноградників –6,5 тис. га.

Щороку на Херсонщини є можливість отримувати високі врожаї плодово-ягідної продукції та винограду. У 2013 році отримано найвищий за часи історії новітньої України обсяг валової продукції більш як 150 тис.тонн, а також отримано рекордну врожайність винограду – 112 ц/га.

Одними із найкращих представників даної галузі є ПАТ «Камянський», ТОВ «Тавр» Бериславського району, ДП ДАФ ім. Солодухіна м. Нова Каховка.

Яскравим представником вказаної галузі є агрофірма радгосп «Білозерський» – потужне господарство, яке на загальній площі у 2,5 тисячі гектарів веде  розсадництво, розвиває виноградарство і садівництво, займається виноробством, переробляючи виноград на натуральні вина понад 20 сортів під торговою маркою «Білозерский»,  реалізовує в свіжому вигляді фрукти та ягоди.

Швидкими темпами в регіоні розвивається рисівництво. Рисові  системи Херсонщини  області  займають  16,2  тис.га.

Із року в рік спостерігається позитивна динаміка стосовно розширення посівних площ рисових систем на території області, а також обсягів валового збору рису, що є важливими показником зростання інтересу до галузі рисівництва, як з боку держави, так і з боку приватного підприємця.

Іншим важливим моментом є те, що процес прискорення відновлення галузі рисосіяння в країні почав серйозно стимулюватися внутрішнім споживчим ринком завдяки високій якості вітчизняного рису.

На сьогодні Україна має 60,6 тис. га рисових зрошувальних систем з яких у Херсонській області розташовані 16,2 тис. га (26,7 %). У 2013 році по Україні використовувалося для посіву рису близько 35 відсотків існуючих зрошуваних рисових систем.

Клімат і природні умови регіону дозволяють сільгосппідприємствам Херсонської області вирощувати якісну та екологічно чисту продукцію, активно впроваджуючи в розвиток АПК регіону інновації. Завдяки цьому, сільськогосподарська продукція Херсонської області є експортноспроможною на зовнішніх ринках.

Корисні посилання