Про галузь тваринництва

19.01.2016 13:36:29
Про галузь тваринництва

Однією із пріоритетних галузей у аграрному секторі економіки Херсонщини є тваринництво, де виробляється понад 25% валової продукції сільського господарства.

Тваринництво Херсонщини представлено різноманітністю галузей: молочне, м’ясне скотарство, свинарство, вівчарство, птахівництво.

Молочне скотарство – одна з провідних галузей тваринництва області. Від загального обсягу валової продукції сільського господарства, обсяг валової продукції, отриманої від виробництва молока складає близько 30%.

Важливим напрямком роботи в галузі молочного скотарства є розвиток великотоварних сільськогосподарських підприємств та здійснення на їх базі нарощування маточного поголів’я.

Найбільша чисельність поголів’я корів сконцентрована у господарствах, які впроваджують новітні технології виробництва молока. В області на сьогодні  побудовані та працюють 7 сучасних доїльних залів, постійно удосконалюється селекційно – племінна робота, завдяки чому надій на корову у провідних підприємствах молочної галузі вже перевищує 8 тисячний рубіж.

На долю м’ясного скотарства в області припадає 2% від виробництва яловичини. Ресурси галузі представлені 2 господарствами, які утримують худобу м’ясних порід і є суб’єктами племінної справи: племзавод ДП ДГ «Асканійське» Каховського району та племрепродуктор сірої української породи ДП «Маркеєво» Чаплинського району.

Корисні посилання