Про необхідність легалізації заробітної плати

29.07.2020 08:29:31
Про необхідність легалізації заробітної плати

Звертаємо увагу роботодавців на недопущення використання незадекларованої праці. Використання незадекларованої праці НЕ спрощує ведення бізнесу та НЕ зменшує фінансові витрати. Адже фінансові ризики і наслідки використання незадекларованої праці значно перевищують витрати, які виникають у разі оформлення трудових відносин із працівниками відповідно до законодавства.

Працівники,  отримуючи «тіньову» заробітну плату, або «чисті доходи», самі позбавляють себе соціальних гарантій, а саме:

– їм не зараховується страховий стаж, тому вони не будуть отримувати пенсію;

– у них немає права на відпустку, права на оплату лікарняних та допомогу по безробіттю, права не працювати у вихідний та святковий день, чи оплати праці у ці дні у подвійному розмірі, права на охорону праці, права на соціальне страхування.

Також нагадаємо, що мають право перевіряти підприємства у сфері зайнятості такі контролюючи органи як:

  • Державна служба з питань праці;
  • Органи місцевого самоврядування, наділені відповідними повноваженнями;
  • ДФС;
  • Пенсійний фонд.

Основним документом, на підставі якого діють Держпраці та органи місцевого самоврядування є Постанова КМУ «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 26.04.2017р. №295 (діє з 16.05.2017р.)

Корисні посилання