Про перевірку виконання умов договорів оренди державного майна

06.05.2016 13:56:37
Про перевірку виконання умов договорів оренди державного майна

Регіональне відділення ФДМУ в Херсонській області, АР Крим та м. Севастополь (далі Регіональне відділення) відповідно до Закону України «Про Фонд державного майна України» здійснює державну політику у сфері оренди, а також забезпечує контроль при використанні державного майна, переданого в оренду, відповідно до норм  ст. 32 Закону України «Про оренду державного та комунального майна».

Перевірки виконання умов договорів оренди державного майна, укладених Регіональним відділенням з суб’єктами господарювання здійснюються відповідно до затвердженого плану-графіку перевірок, а також у разі звернень правоохоронних органів та балансоутримувачів державного майна щодо порушення орендарями умов договорів оренди.

Так, відповідно до плану-графіку перевірок Регіонального відділення на 1 квартал 2016 року, 14 березня 2016 року спеціалістами Регіонального відділення, за участю представників орендарів та балансоутримувача державного майна – філії «Херсонського обласного автомобільно – учбового комбінату» Українського державного підприємства «Укрінтеравтосервіс», що належить до сфери управління Міністерства інфраструктури України, проведено перевірку виконання умов 2-х договорів оренди.

В результаті перевірки встановлено порушення орендарем умов договору оренди від 25.12.14 №1238-14-065, в частині нецільового використання орендованого майна та проведення переобладнання орендованих приміщень без згоди Регіонального відділення та органу управління.

Інших фактів незаконного використання державного майна не було виявлено.

Однак згодом, за попереднім усним повідомленням з подальшим офіційним зверненням, Управління служби безпеки України в Херсонській області надало Регіональному відділенню інформацію стосовно можливого неправомірного використання державного майна, розташованого за адресою: м. Херсон, Бериславське шосе, 46.

В порядку відповідного реагування 22.04.2016 спеціалістами Регіонального відділення було здійснено вихід та огляд державного майна за відповідною адресою, балансоутримувачем якого є філія «Херсонського обласного автомобільно – учбового комбінату» Українського державного підприємства «Укрінтеравтосервіс». В ході огляду було встановлено факт використання суб’єктами господарювання державного майна площею понад 600 кв.м без договірних відносин.

Слід зазначити, що по одному із суб’єктів господарювання Регіональне відділення з лютого поточного року розпочало процедуру укладання договору оренди.

Однак, на звернення Регіонального відділення, Міністерство інфраструктури України, як орган управління, повідомило, що зазначений об’єкт відсутній в переліку потенційних об’єктів оренди держаного майна.

Слід зауважити, що Міністерство не володіє повною та достовірною інформацією про потенційні об’єкти оренди та їх незаконне використання з вини недобросовісних балансоутримувачів, що приховують зазначену інформацію.

Таким чином, Регіональне відділення вважає, що відсутність відомостей про вільні для оренди об’єкти державного майна є наслідком невчасного надання або умисного приховування балансоутримувачами, в даному випадку, філією «Херсонського обласного автомобільно – учбового комбінату» УДП «Укрінтеравтосервіс» зазначеної інформації.

За результатами встановлених та підтверджених фактів незаконного використання державного майна, директор філії «Херсонського обласного автомобільно – учбового комбінату» Українського державного підприємства «Укрінтеравтосервіс» Палій С.А. не змогла надати жодних обґрунтованих пояснень.

Крім цього, на письмовий запит Регіонального відділення щодо правових підстав розміщення суб’єктів господарювання в державній установі відповідь адміністрацією до теперішнього часу на надано.

Корисні посилання