Про перші результати збору зернових розповів Олександр Паливода в ефірі обласного радіо

04.07.2017 07:43:04
Про перші результати збору зернових розповів Олександр Паливода в ефірі обласного радіо

Жнива розпочалися вчасно, на даний момент область забезпечена усіма необхідними ресурсами: паливно-мастильними матеріалами та збиральною технікою.

Вже зібрано 312 тис. тон зерна, в тому числі озимої пшениці 158 тис. тон та скошено 111 тис. га ранніх зернових культур, що складає 17% від загальної площі, яка підлягає збиранню.

Про це повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку Олександр Паливода у студії обласного радіо у передачі «Південний формат».

Також він розповів, що зрошенням забезпечено 283 тис. га, в тому числі на краплинному зрошенні – 42 тис. га, що складає 94% від наміченого плану – 300 тис. га. У порівнянні з липнем 2016 року, поливом було забезпечено лише 246 тис. га, що складало 84%  від торішнього плану.

Наразі в Херсонській області налічується 2647 комбайнів, які знаходяться у власності фермерів. Крім того, щорічно фермери укладають договори з власниками комбайнів, в тому числі й з інших областей на виконання цих робіт: «Оскільки Херсонська область розпочинає жнива однією з перших, комбайни для збирання зерна до Херсонщини прибувають з різних областей. Вони розпочинають роботу з півдня й поступово підіймаються на північ, у тому порядку, в якому регіони вступають до зернозбиральної кампанії», - розповів Олександр Паливода.

Щодо реалізації та зберігання зерна директор Департаменту АПР повідомив, що в області працює 45 елеваторів, загальною потужністю 1,5 млн тон, які купляють зерно та надають послуги з очищення та зберігання зернових. Крім того близько 700 складів знаходяться у власності зерновиробників, отже місця для зберігання зерна на Херсонщині вистачає.

За планом економічного розвитку Херсонської області на херсонських полях має бути зібрано 2 млн зернових.

«Незважаючи на недостатню кількість опадів у травні та досить посушливий червень, врожайність з гектару знизилась незначно. За прогнозами аграріїв Херсонщини, валовий збір має залишитись на минулорічному рівні за рахунок збільшення у цьому році зернового клину, отже план зі збору зернових в області виконується», - зазначив Олександр Паливода.

 Корисні посилання