Про роботу «гарячої» телефонної лінії голови обласної державної адміністрації за жовтень 2017 року

13.11.2017 07:44:11

Відповідно до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 09 лютого 2015 року № 58 надаємо інформацію щодо розгляду звернень громадян, які надійшли на «гарячу» телефонну лінію голови обласної державної адміністрації.

У жовтні 2017 року на “гарячу телефонну лінію” голови обласної державної адміністрації надійшло та зареєстровано 460 звернень громадян, у тому числі:
заяви, клопотання - 349;
скарги -110;
пропозиції, зауваження -1;
первинних - 230;
повторних звернень - 222
неодноразових - 4;
масових - 3;
дублетних -1;
індивідуальних - 429;
колективних - 3;
анонімних - 28.

За результатами розгляду звернень позитивно вирішено 76 питань (16,5 % загального числа зареєстрованих), у стадії розгляду знаходяться 136 звернень. На питання, порушені у 297 зверненнях (64,6% загального числа зареєстрованих), фахівці Центру надали заявникам роз’яснення щодо норм законодавства та необхідну довідкову інформацію.

Аналітично-статистичний огляд звернень

Аналіз звернень по регіонам: м. Херсон -152 звернення (33%).

Серед районів області до п’ятірки найактивніших увійшли:
Білозерський р-н - 44 (9,6%);
Великоолександровський р-н - 38 (8,3%);
Бериславський р-н - 32 (6,9%);
Генічеський р-н - 25 (5,4%);
Голопристанський р-н - 25( 5,4%)

Найменша кількість звернень громадян надійшла: з Іванівського (1), Високопільського (3), Нижньосірогозького (3) районів.

Аналіз звернень по категоріям заявників:
одинока мати - 23, багатодітна сім’я - 10, учасник бойвих дій - 1, інвалід 1 гр. - 4, інвалід 2 гр. - 4, інвалід 3 гр.- 2, інші категорії - 282.

Аналіз звернень по соціальному стану заявників:
пенсіонер - 209, робітник - 99, безробітний - 51, селянин - 14, працівник бюджетної сфери - 24, військовослужбовець - 4, державний службовець - 5, підприємець - 2, інші категорії - 52.

Домінуючою у звернення, отриманих у жовтні, була соціально-гуманітарна проблематика, що відображала передусім невдоволення людей наявним рівнем соціальної захищеності, а також сподівання громадян на реалізацію започаткованих Урядом реформ, що сприятимуть суттєвому підвищенню добробуту, забезпеченню соціальних гарантій та стандартів. Пріоритетним для заявників залишається комплекс питань соціального захисту населення (145 проти 48 у вересні ц.р.). Майже кожен третій субсидіант (43) скаржився з приводу непроведення автоматичного нарахування житлової субсидії на неопалювальний період, невиплати коштів готівкою згідно з призначеною субсидією для придбання побутового палива, а також невідшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг підприємствам- виробникам цих послуг. Моніторинг результатів розгляду звернень засвідчує, що не виплачують субсидії як у готівковій, так і у безготівковій формі через відсутність субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам.

Заявники потребували сприяння в отриманні, призначенні, виплаті та перерахунку різних видів державної допомоги (28 звернень), зокрема на дітей одиноким матерям, у зв’язку з вагітністю та пологами, малозабезпеченим сім’ям, особам з інвалідністю, опікунам (24), тощо. За сприянням у отриманні матеріальної допомоги на вирішення матеріально-побутових проблем та лікування звернулися 4 осіб.

Найбільш характерними у зверненнях з питань пенсійного забезпечення (63) є проблеми, пов’язані з неотриманням пенсії (11) від загального числа цих звернень. Громадяни висловлювали зауваження та пропозиції щодо реформування пенсійної системи та цікавилися насамперед розміром пенсії після її осучаснення (52 звернення).

З настанням осінньо-зимового періоду посилюється соціальне невдоволення у зверненнях з питань комунального господарства (41 звернення). Найбільш проблемним було надання послуг з електропостачання (12), водозабезпечення (4), теплопостачання (8), газифікації (4). Наявний незадовільний технічний стан житлового фонду та неналежне його утримання є головними причинами надходження значної кількості звернень щодо термінового ремонту дахів, прибудинкових територій, під ’їздів, внутрішньобудинкових мереж. Херсонці нарікали на те, що не вивозиться побутове сміття з прилеглих до будинків територій, на антисанітарію та переповненні контейнери зі сміттям.

Серед звернень з питань транспортного обслуговування (17) переважали скарги щодо роботи міського транспорту (10), приміського транспорту (2), викликані, зокрема, скасуванням окремих маршрутів або недотриманням графіку руху. Погіршення транспортного обслуговування підтверджується збільшенням числа скарг на неправомірні дії працівників транспортної галузі, що є свідченням неналежного контролю з боку відповідних органів. Надходили звернення щодо функціонування мереж зв’язку, спричинене, зокрема, скаргами на відсутність послуг із проводового радіомовлення, що надаються ПАТ «Укртелеком».

Зберігали актуальність для заявників питання, пов’язані з охороною здоров’я (8). Заявники продовжували скаржитися на медичних працівників, які під різними приводами відмовляли хворим у виписуванні рецептів на отримання препаратів за програмою «Доступні ліки».

Серед звернень з питань аграрної політики і земельних відносин (7) однією з основних проблем є звернення, пов’язаних з несплатою орендної плати за земельні паї (4).

Серед звернень з питань міграції, громадянства, паспортизації (5) переважають скарги на затримку у оформлені біометричних паспортів для поїздки за кордон згідно з безвізовим режимом в’їзду до країн Євросоюзу (5).

З питань запису на прийом до голови обласної державної адміністрації звернулися 3 громадян.

За сприяння у вирішенні порушених проблем від заявників отримано 19 подяк, адресовані працівникам Центру та органам виконавчої влади.

Директор                                                                                                                                                                                           О. Забіяка


За інформацією Херсонського обласного контактного центру

Корисні посилання