Про стан озимих культур у господарствах Херсонської області

19.01.2016 13:46:35
Про стан озимих культур у господарствах Херсонської області

До 19 грудня протягом тижня утримувалась нестійка погода (мінусові температури вночі та плюс в день) у цей час рослини озимих культур у нічні години частково призупиняли свою вегетації, а у денні  поновлювали.

Починаючи з  19 грудня спостерігається аномально теплий температурний режим, внаслідок чого практично цілодобово проходить вегетація рослин. Такі погодні умови є сприятливими для пізніх строків сівби, рослини яких починають кущитись, створювати вузлові корені і мають значно кращий стан розвитку, стають більш стійкими до несприятливих умов навколишнього середовища.Разом з цим, за тривалого періоду осінньої вегетації, посіви ранніх строків сівби переростають і надмірно загущуються, що може негативно вплинути на їх зимостійкість та продуктивність.

Важливим фактом є й те, що тривала осіння вегетація озимих культур оптимальних і пізніх строків сівби сприяє не тільки доброму розвитку їх посівів, але й формуванню рослин із підвищеною стійкістю до несприятливих умов перезимівлі, тобто загартуванню рослин. Це видно з того, що в умовах тривалої вегетації пшениці у вузлах кущіння рослин накопичується більше цукрів, ніж при ранньому її припиненні.

Для подальшого доброго загартування рослин температура повинна бути близькою до нуля та добре освітлення, щоб відбувалися процеси фотосинтезу і в клітинах накопичувались цукри.

Станом на 24 грудня 2015 року із посіяних 392,4 тис.га озимі зернові зійшли стовідсотково, із них у доброму стані 21%, задовільному – 32%, слабкі та зріджені – 47%.

Корисні посилання