Проаналізовано стан виконання Комплексної програми з організації роботи громадських формувань з надання допомоги правоохоронним органам

27.01.2016 16:43:37
Проаналізовано стан виконання Комплексної програми з організації роботи громадських формувань з надання допомоги правоохоронним органам

Сьогодні, 27 січня на засіданні колегії райдержадміністрації було обговорено питання виконання Комплексної програми з організації роботи громадських формувань з надання допомоги правоохоронним органам у забезпеченні охорони громадського порядку та боротьбі зі злочинністю в Каховському районі та проаналізовано стан додержання антикорупційного законодавства. З даного питання доповідав перший заступник голови райдержадміністрації Сергій Шевченко.

В своїй інформації доповідач зазначив, що у 2011 році відмічався найвищий показних кількості громадських формувань, їх налічувалося 15. При цьому відсутні були формування у Заозерненській, Новокам’янській, Слобідській та Дудчинській сільських радах. Та нажаль з того часу почала прослідковуватися тенденція до подальшого саморозпуску у зв ’язку з відсутнютю фінансування для надежного функціонування зазначених формувань та недостатньою ефективністю їх роботи.

І нині у районі працює 6 громадських формувань у Волинській, Дмитрівській, Малокаховській, Роздольненській, Червоноперекопській сільських та Любимівській селищній радах в яких налічується всього 72 члени.

1Усі працюючі формування надають суттєву допомогу в роботі правоохоронним органам, дільничним інспекторам, беруть участь  в рейдах по боротьбі із  самогоноварінням, закриттю пунктів незаконної здачі металобрухту, чергують в місцях масового відпочинку населения, проводять роботу стосовно охорони громадського порядку, у профілактичній роботі, чергують в місцях масового відпочинку населення.

Сергій Олександрович відзначив особливо результативну роботу ГФ в Малокаховській («Гриф»), Дмитрівській («Альфа»), Роздольненській («Тиша») сільських та Любимівській («Зевс») селищній радах. Формуванням «Гриф» мае краще забезпечення матеріальними та спеціальними засобами для належного функцюнування, гідно виконує свої обов’язки з надання допомоги правоохоронним органам із забезпечення охорони громадського порядку. У вcix інших населених пунктах обладнання громадських формувань не відповідає вимогам чинного законодавства, тому головам сільських (селищної) рад є над чим працювати.Наразі також проблемним залишається питання надання фінансової допомоги таким формуванням з боку сільських рад на території яких вони створені, відсутності спеціально облаштованих пунктів для їх роботи.

Аналізуючи стан додержання антикорупційного законодавства доповідач зазначив, що вся робота районної державної адміністрації спрямована на протидію корупції проводиться у відповідності до вимог Закону України “Про запобігання корупції”, указів Президента України антикорупційного спрямування та відповідної районної програми. Райдержадміністрацією забезпечується розміщення нормативно-правових актів на веб сайті з метою здійснення громадського контролю за державними закупівлями, орендою та наданням в користування земельних ділянок на районному рівні прозорістю генеральних планів розбудови населених пунктів району, надання адміністративних послуг та види соціального захисту населения, проведения децентралізації влади.

Антикорупцшну експертизу проекив нормативно-правових актів здійснює Каховське міськрайонне управління юстиції, до якого направляються копії розпоряджень.

Закінчуючи свою доповідь Сергій Олександрович наголосив на тому, що термін дії Комплексної  програми закінчився і після розгляду данного звіту на сьогоднішньому засідані колегії  разом з Каховським відділом поліції ГУНП в Херсонській області буде розроблено план заходів та віповідно Комплексна програма на наступні п’ять років.

Співдоповідачем з даного питання став начальник Каховського відділу поліції ГУП Іван Козелець, який  акцентував увагу керівників місцевих рад на необхідності прийняття мір щодо покращення матеріально-технічного забезпечення та заохочення дільничних інспекторів з метою покращення їх роботи.

Підводячи підсумки розгляду даного питання голова райдержадміністрації Валерій Миколайович наголосив на можливості сільських, селищної рад застосування існуючої програми центру зайнятості щодо співфінансуванні громадських робіт і цим самим забезпечити своїх дільничних інспекторів помічниками та рекомендував з метою підвищення ефективності роботи вжити дієвих заходів щодо забезпечення інспекторів необхідним приміщенням, засобами пересування, покращення матеріально-технічної бази.

Корисні посилання