Пробація – можливості для змін!

04.02.2020 14:29:52

Розвиток суспільства, динаміка свідомості українського народу, зміна пріоритетних  напрямків у політиці та економіці слугували тим, що 5 лютого 2015 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про пробацію».     Пройшовши цей нелегкий п’ятирічний шлях до розбудови служби, зміни підходів і методів у роботі, із впевненістю можна сказати, що подальший успішний розвиток служби пробації буде залежати від злагодженої співпраці з усіма зацікавленими органами і установами, громадськими і релігійними організаціями, метою роботи яких є формування щасливого майбутнього нашої України.

Не може не тішити, що за ці п’ять років зміцнилось розуміння важливості і відповідальності пробації. Було активно впроваджено новий напрямок роботи – складання досудової доповіді, що слугує допомогою при винесенні рішення, адже працівник пробації є незалежною, неупередженою особою, яка надає суду інформацію не лише про вчинене правопорушення, а й про особистість обвинуваченого, його соціально-психологічну характеристику, та рекомендує заходи, які дадуть змогу знизити ризик вчинення особою повторного правопорушення. Для вдосконалення інструменту роботи із суб’єктами пробації, було розроблено та затверджено чотири пробаційні програми, які допомагають людям не лише зрозуміти проблеми власної поведінки, переконань, але й на собі простежити зміни, які відбуваються після їх реалізації. І це далеко не весь перелік переваг молодої та амбітної служби.

Не припиняючи популяризацію діяльності служби пробації, 03 лютого 2020 року організовано просвітницький захід: «Пробація, як другий шанс». Захід проводився у стінах Каховського міськрайонного суду, де на розгляді перебувають тисячі справ різної спрямованості, в тому числі і ті, де можливе застосування пробації у майбутньому. Тож працівники Каховського міськрайонного відділу пробації вирішили поспілкуватися із відвідувачами суду, детальніше розповісти про переваги пробації не тільки для особи, до якої її застосовано, але й для суспільства в цілому і головне розвіяти міф, що пробація – це уникнення відповідальності, який іноді вирує серед суспільства. Насправді ж,  пробація – це більш конструктивний підхід до покарання. В рамках заходу громадянам були надані інформаційні буклети про службу.

За інформацією Каховського МРВ філії ДУ «Центр пробації»  в Херсонській областіКорисні посилання