Проблеми та перспективи поливного сезону 2016 року

07.04.2016 09:02:23
Проблеми та перспективи поливного сезону 2016 року

01 квітня поточного року в приміщенні Каланчацького управління водного господарства проведено нараду з питань роботи водогосподарських об’єктів у поливному сезоні 2016 року.

Нарада пройшла за участю першого заступника голови районної державної адміністрації Олега Онуце, начальника відділу економіки Херсонського обласного управління водних ресурсів Наталії Полієнко, начальника Каланчацького управління водного господарства Андрія Кулаковського, начальника Каланчацької дільниці Чаплинського районного енергозбуту і електричних мереж Олександра Величка, начальника управління агропромислового розвитку Каланчацької районної державної адміністрації Ірини Бойко.

Почалася нарада з інформації про пуск води головною спорудою Північно-Кримського каналу, який відбувся 01 квітня поточного року о 12.00 годині.

«За два тижні канал буде повністю наповнений водою, тому з перших днів травня очікується початок поливного сезону» – повідомив Андрій Кулаковський та ознайомив присутніх з протоколом засідання робочої групи при Херсонській обласній державній адміністрації, рішенням якої ціна на воду Північно-Кримського каналу збільшується в поточному році на 21 відсоток з урахуванням ПДВ. Так, на звичайному зрошенні ціна становитиме – 14,52 грн., на полив рису – 3,582 грн. (без урахування земельного податку), а з урахуванням – 6,662 грн.

Олександр Величко, у свою чергу, описав складність ситуації з постачанням електроенергії, що пов’язана з ростом сезонних навантажень. Падіння напруги у районі Червоночабанської сільської ради сягатиме 12 відсотків, при допустимій нормі шість відсотків. Компенсувати електроенергію планується за рахунок роботи вітроелектростанції, що належать ТОВ «Віндкрафт Україна».

Підсумовуючи роботу наради можна сказати, що організувати безперебійний поливний сезон у 2016 році можливо лише за умови порозуміння між самими сільгосптоваровиробниками. Для цього необхідно домовитися між собою, склавши графік посіву рису та його затоплення.

Корисні посилання