Профілактичні проекти потребують дофінансування

26.06.2019 11:03:28
Профілактичні проекти потребують дофінансування

Завдяки фінансової підтримки Глобального фонду, через МБФ «Альянс громадського здоров’я» на Херсонщині досі впроваджуються профілактичні проекти для уразливих до ВІЛ груп населення. Проте з II півріччя реалізація проектів переходить на часткове державне фінансування, що викликає безліч труднощів і запитань організацій, що займаються цими проектами.

Для обговорення ситуації 26 червня ХОБФ «Мангуст» ініціював проведення круглого столу щодо адвокаційних дій в напрямку налагодження взаємодії та забезпечення фінансування послуг для уразливих до ВІЛ груп населення в період переходу профілактичних програм на державне та місцеве фінансування. Круглий стіл відбувся в конференц-залі нового приміщення Херсонського обласного центру громадського здоров’я.

В заході взяли участь регіональний координатор з адвокації ГО "Альянс.Глобал" Оксана Доброскок, голова Асоціації ЛГБТ «ЛИГА» Олег Альохін, головний лікар Херсонського обласного центру громадського здоров’я Юрій Ромаскевич, президент ХОБФ «Мангуст» Євгенія Лисак, представники Департаменту охорони здоров’я, обласного наркологічного диспансеру, центру соціальних служб, громадських організацій.

«Питання, що стосуються ВІЛ/СНІДу, туберкульозу, соціального супроводу, знаходяться в фокусі уваги центру громадського здоров’я як на національному рівні, так і на регіональному. Ми готові до обговорення будь-яких проблем у сфері громадського здоров’я, готові приймати допомогу в цих питаннях. Ви можете розраховувати на нашу підтримку і допомогу у вирішенні питань громадського здоров’я, які стосуються профілактики ВІЛ і туберкульозу», - запевнив учасників заходу Юрій Ромаскевич.

Наразі на майданчику Прозоро вже оголошені державні закупівлі послуг, де бере участь ХОБФ «Мангуст». Коштів, які виділяються державою на профілактику ВІЛ/СНІДу, недостатньо для успішного та безперебійного надання послуг уразливим до ВІЛ групам населення. Необхідно долучати дофінансування від місцевих органів самоврядування.

Під час круглого столу був визначений шлях залучення до співпраці голів об’єднаних територіальних громад області: зустріч з представниками Департаменту економічного розвитку, Департаменту фінансів і громадських організацій, в ході якої керівники громад отримають мотивацію до співпраці і відпрацюють механізм передачі коштів громади на реалізацію профілактичних програм.

 

Корисні посилання