Профорієнтаційна робота в школах

15.11.2018 10:18:02
Профорієнтаційна робота в школах

Правильний вибір професій — моральне задоволення, висока самооцінка, водночас це й висока продуктивність праці, висока якість продукції.

Вибір  професії — один з головних життєвих виборів, який здійснює людина в юному віці. Він має значення як для самої людини, так і для суспільства. Вибір професії - це по суті вибір життєвого шляху, вибір долі. Від вибору професії до душі у великій мірі залежить задоволення людини своєю долею, її щастя.

Завданням профорієнтаційної роботи з учнями є підготовка їх до свідомого вибору професії.

Фахівці Нововоронцовської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості проводять профорієнтаційну роботу з учнями 8-11-х класів загальноосвітніх навчальних закладів району з метою ознайомлення учнів з проблемою професійного самовизначення, формування в молоді реального погляду на вибір професії, мотивації до вибору актуальних на ринку праці професій. Тетяна Топчій та Алла Лавренюк, спеціалісти з  профорієнтації Нововоронцовського центру зайнятості,  ознайомлюють дітей з тим, як правильно вибрати професію, основними помилками при професійному самовизначенні, ситуацією на ринку праці.

Крім цього інформують дітей про можливості профорієнтаційного тестування на платформі профорієнтації та розвитку кар’єри державної служби зайнятості «Моя професія» та проводять тестування.   Адже тестування допоможе визначити схильності і здібності до різних видів діяльності, визначити професійну сферу, в якій майбутній студент зможе максимально реалізувати свої здібності, таким чином досягти найбільшої ефективності та задоволення від майбутньої професії, мотивувати старшокласника самостійно зробити вибір освіти, розробити стратегію підготовки до вступу у НЗ, досягти взаємо порозуміння між батьками та старшокласниками.

 

Корисні посилання