Профспілки та влада – ефективний соціальний діалог в рамках спільного семінару-навчання: досвід Херсонської області

17.05.2016 15:21:10
Профспілки та влада – ефективний соціальний діалог в рамках спільного семінару-навчання: досвід Херсонської області

12 травня 2016 року у м. Каховка Херсонської області у приміщенні Каховської районної державної адміністрації відбувся семінар-навчання керівників апаратів районних державних адміністрацій та представників державних установ Херсонської області, членів Профспілки працівників державних установ України.

Організаторами заходу виступили Херсонська обласна державна адміністрація та Херсонська обласна організація профспілки працівників державних установ України.

Формат семінару-навчання є унікальним для профспілкового життя не лише Херсонської області, але й України, оскільки в його роботі взяли участь як керівники місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, структурних підрозділів обласної державної адміністрації, територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, державних установ з одного боку та голови первинних профспілкових організацій Профспілки працівників державних установ України, члени Молодіжної ради облорганізації профспілки з іншого боку.

Під час семінару-навчання всі разом обговорювали важливі та наболілі питання щодо реалізації Закону України «Про державну службу», питання дотримання прав державних службовців під час виконання службових обов’язків, поважне ставлення до державного службовця з боку керівників, оплату праці та багато інших. Атмосфера конструктивного та відкритого діалогу сприяла не лише отриманню актуальної та необхідної інформації, але й вирішенню багатьох питань.

Учасників семінару-навчання на Каховській землі привітали Каховський міський голова Дяченко Андрій, голова Каховської районної державної адміністрації Салтиков Валерій, керівник виконавчого апарату Херсонської обласної ради Коробко Тетяна та керівник апарату Херсонської обласної державної адміністрації Клюцевський Володимир. Під час промови Володимир Іванович зазначив: «Піклуючись про соціальний діалог в місцевих органах влади та створення належних умов діяльності посадовців, ми спростовуємо думку про безправ’я пересічних чиновників і обмеженості їх прав і свобод. Намагаючись почути всіх і кожного, хочемо зміцнити статус і підвищувати авторитет державної служби». Привітала присутніх Людмила Татаринова, голова Херсонської обласної організації профспілки працівників державних установ України та передала вітання з побажаннями плідної роботи від Юрія Піжука, голови Профспілки працівників державних установ України.

Участь в роботі семінару-навчанні взяли, Сидоряк Ірина, заступник керівника Правової та технічної інспекції праці, головного правового інспектор праці Федерації профспілок України, Янас Оксана, заступник начальника Міжрегіонального управління Нацдержслужби в Одеській, Миколаївській та Херсонській областях, Автономній республіці Крим та м. Севастополі, Бойко Вікторія, начальник регіонального відділення Національної служби посередництва та примирення в Херсонській області.

Серед обговорених питань, особливу увагу та цікавість викликали основні засади нового Закону України «Про державну службу» та відповідні нормативні акти, взаємодія сторін соціально-трудових відносин у процесі введення в дію нового Закону України «Про державну службу» та запобігання виникненню трудових спорів. Особливо важливим блоком стали питання додержання законодавства про працю в державних установах області під час введення в дію нового Закону «Про державну службу». Спікером з цих питань виступила фахівець вищої категорії, на рахунку якої велика кількість справ по захисту прав людини праці, заступник керівника Правової та технічної інспекції праці, головного правового інспектор праці Федерації профспілок України Ірина Сидоряк. Ірина Георгіївна навчила профспілкових активістів застосуванню механізмів громадського контролю за додержанням законодавства про працю, вирішення та подання індивідуальних та колективних трудових спорів, укладання колективних договорів, підготовки трудових арбітрів та громадських інспекторів праці серед активних профспілковців. Профспілкові лідери з усіх районів Херсонської області мали можливість задати питання та отримати кваліфіковану правову консультацію, роз’яснення з питань застосування законодавства про працю та практичні поради з захисту прав державних службовців.

Як розповідає Людмила Татаринова, голова Херсонської обласної організації працівників державних установ України: «Ідея проведення спільного семінару-навчання, виникла у зв’язку з необхідністю в роз’ясненні положень нового Закону «Про державну службу». Але найголовніше – це прагнення створити майданчик для діалогу, в рамках якого влада, роботодавець та профспілки зможуть почути один одного. Адже саме від ефективного соціального діалогу, взаємовідносин між ними, від розуміння та співпраці залежить успіх реалізації реформ в Україні».

Херсонська обласна організація профспілки працівників державних установ України, в особі Людмили Григорівни Татаринової, висловлює вдячність керівництву Херсонської обласної державної адміністрації за ефективний соціальний діалог, розуміння та співпрацю, та сподівається на подальшу плідну роботу для розвитку Херсонщини.

Корисні посилання