Проведено апаратну нараду при голові районної державної адміністрації Тетяні Гасаненко

25.01.2019 15:31:04
Проведено апаратну нараду при голові районної державної адміністрації Тетяні Гасаненко

24 січня 2019 року відбулась апаратна нарада при голові районної державної адміністрації Тетяні Гасаненко, за участю першого заступника голови районної державної адміністрації Віктора Богачука, керівника апарату райдержадміністрації Світлани Галиги, керівників структурних підрозділів апарату та самостійних структурних підрозділів районної державної адміністрації.

На початку наради головою районної державної адміністрації Тетяною Гасаненко детально розглянуто новий план дій з реформи децентралізації на період до 2020 року, представлений Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, в рамках посилення можливостей місцевого самоврядування.

Перехід до нового етапу реформи децентралізації, який передбачає закріплення вже набутих успіхів і формування спроможних громад, зміну територіального устрою, чітке розмежування повноважень та функцій контролю різних рівнів управління, а також активний розвиток форм місцевої демократії, коли жителі можуть висловити свою думку з різних питань не від виборів до виборів, а повсякчас.
За 5 років – з 2014-го по 2019-й, Урядом спільно з Парламентом та Президентом вдалося реалізувати перший етап реформи. В Україні сформовано 876 спроможних громад, місцеві бюджети зросли на порядок – до майже 234 млрд грн. У власність громад передано 1,5 млн га земель сільськогосподарського призначення. Серед нових завдань – затвердити нову територіальну основу країни – 100 спроможних районів і 1600-1800 спроможних громад, закріпити фінансову самодостатність місцевого самоврядування, сформувати ефективну систему управління, упорядкувати систему державного контролю, а також уникнути дублювання функцій.

Основними питаннями порядку денного вищезазначеної наради були:

1. Про основні завдання нового етапу децентралізації на період до 2020 року.
2. Про використання соціальної мережі "Фейсбук" посадовими особами районної державної адміністрації.
3. Про порядок надання матеріалів для висвітлення на офіційному веб-сайті районної державної адміністрації та газеті "Голопристанський вісник".
4. Про надання матеріалів для підготовки публічного звіту голови районної державної адміністрації та звіту про виконання делегованих районною радою повноважень у 2018 році.
5. Про перенесення робочих днів у 2019 році.
6. Про впровадження ґендерно-орієнтованого бюджетування головними розпорядниками бюджетних коштів.
7. Про дотримання законодавства з питань охорони праці в районній державній адміністрації.

За підсумками апаратної наради головою районної державної адміністрації Тетяною Гасаненко дані відповідні доручення.

Корисні посилання