Проведено чергове засідання колегії каховської райдержадміністрації

24.06.2016 13:03:10
Проведено чергове засідання колегії каховської райдержадміністрації

Під керівництвом першого заступника голови райдержадміністрації Сергія Олександровича Шевченка відбулося засідання колегії РДА.

В роботі засідання взяв участь керуючий справами районної ради Володимир Іванович Любак, керівники місцевих громад, районних установ, організацій, структурних підрозділів райдержадміністрації.

В ході засідання розглянуто питання: про виконання в районі комплексу заходів по проведенню збирання врожаю ранніх сільськогосподарських культур та про стан та розвиток дошкільної освіти.

Розпочинаючи засідання Сергій Олександрович зазначив, що сьогодні 22 червня ми відзначаємо День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. В цей день в населених пунктах району за участі керівників органів місцевого самоврядування, громадськості відбудуться зібрання, меморіальні заходи з ушанування пам’яті жертв війни в Україні та покладання квітів та вінків до пам’ятників загиблих у Другій світовій війні, меморіалів та військових поховань та хвилиною мовчання вшанують пам’яті загиблих у роки війні. Цього дня на будинках органів державної влади, державних підприємств, установ і організацій приспущено Державний прапор України.

Обговорюючи питання про готовність агропромислового комплексу району до збирання врожаю ранніх сільськогосподарських культур під час засідання колегії районної державної адміністрації, начальник управління агропромислового розвитку Борис Миколайович Юрчишин зазначив, що згідно з робочим планом до збирання ранніх зернових культур підлягають 27,5 тис.га.

«Очікується отримати валовий збір зернових культур 102,8 тис. тонн при середній врожайності 37,3 ц/га», – повідомив він та додав, що збирання ранніх культур в поточному році за рахунок дощів перенесено на більш пізніші терміни, цьогорічні жнива планується розпочати на кінець червня початок липня.

«З метою отримання доброго врожаю зараз дуже важливо визначити правильну техніку збиральних робіт, яка дозволить швидко та якісно провести жнива в кожному господарстві»- зазначив доповідач.

Також на заході було відзначено, що на сьогоднішній день з керівникам господарств проведено роз’яснювальну роботу з Правил пожежної безпеки та  доведені до відома заходи щодо охорони врожаю від пожеж.

Закінчуючи доповідь Борис Миколайович зазначив на тому, що роботи по збиранню зернових планується закінчити в короткі терміни, які будуть залежати від погодних умов, якості підготовки зернозбиральної техніки та хліборобської вдачі.

У зв’язку із тим, що очільник області доручив головам райдержадміністрацій контролювати достовірність звітності з районів до органів статистики  по валовому збору ранніх зернових культур Сергій Шевченко наголосив на необхідності вже сьогодні управлінням агропромислового розвитку вжити конкретні дієві заходи щодо забезпечення вчасного та якісного збирання врожаю ранніх зернових культур, раціонального його використання.

«Райдержадміністрація повинна контролювати забезпечення вчасного та якісного збирання врожаю ранніх зернових культур, проводити постійний моніторинг, надавати необхідну допомогу підприємствам »- наголосив Сергій Олександрович.

Питання стану розвитку дошкільної освіти району з позицій кількісного охоплення дітей дошкільною освітою, покращення матеріально-технічного забезпечення закладів та виконання профільних документів  проаналізувала в.о.начальника відділу освіти, молоді та спорту Жанна Василенко. В своїй доповіді Жанна Миколаївна відзначивши, що перспективний розвиток дошкільної освіти забезпечено через активну співпрацю з сільськими радами та завдяки дієвій підтримці землекористувачів. Також доповідач окреслила коло проблемних питань, які потребують вирішення з боку районної влади та керівників місцевих громад, а це- кадрові питання, фінансове забезпечення, укомплектування медичними працівниками та відмітила позитивні моменти, серед яких відкриття логопедичних груп, як необхідного інструменту для покращення якості освіти.

«Залишається проблемою відсутність фінансових ресурсів у місцевих бюджетах для створення дитячого садка у селі Чорнянка, для виготовлення необхідної документації на право власності на нерухоме майно та на право користування земельною ділянкою»- зазначила доповідач. І користуючись нагодою звернулася до керівників громад відстежити момент забезпеченості закладів дошкільної освіти мережею Інтернет.

Окрім всього колегіально було схвалене рішення завдяки якому з районного бюджету будуть виділені кошти у розмірі 600 тис грн. на придбання шкільного автобусу.

Питання винесені на порядок денний  про стан реалізації державної кадрової політики  в управлінні соціального захисту населення, про виконання актів і доручень Президента України та Кабінету Міністрів України щодо розвитку фізичної культури і спорту в районі та про стан виконання програми індивідуального будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім» були розглянуті протокольно.

Корисні посилання