Проведено навчання державних службовців Каховського району

29.02.2016 14:23:15
Проведено навчання державних службовців Каховського району

29 лютого в залі засідань райдержадміністрації під головуванням керівника апарату райдержадміністрації Васильєвої Тетяни Вікторівни проведено семінар-навчання для державних службовців органів виконавчої влади та місцевого самоврядування району. В роботі взяли участь державні службовці апарату райдержадміністрації її структурних підрозділів, працівники районної ради, секретарі сільських  (селищної) рад.

Розпочинаючи семінар, Тетяна Вікторівна звернула увагу присутніх на доцільність проведення планових навчань з питань, що стосуються державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування та вирішення нагальних питань.

Згідно порядку денному було розглянуто три питання: “Про особливості декларування доходів громадян у 2015 році”, “Про Загальні правила поведінки державних службовців”, про постанову КМУ від 11.02.2016 року № 65 «Про затвердження Правил етичної поведінки державних службовців».

Роз’яснення про порядок декларування доходів та майновий стан державних службовців за 2015 рік надала начальник відділу  Каховської ОДПІ Бердник Ірина Володимирівна, детально зупинившись на кожному розділі декларації та надавши на усі поставлені запитання  щодо особливостей заповнення документу, надання інформації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру правомірні та вичерпні відповіді. Доповідач зазначила на тому, що протягом року в органах виконавчої влади у зв’язку із набуттям чинності Закону України «Про очищення влади», проводиться відповідна перевірка в результаті якої виявлено багато недоліків у заповненні декларацій та виникли питання до декларантів щодо достовірності майнового стану. З метою уникнення розбіжностей наданої інформації спеціаліст рекомендувала звернутися до центру обслуговування платників для отримання довідки про доходи з центральної бази даних.

Підсумовуючи дане питання керівник апарату наголосила на тому, що згідно чинного законодавства  за неякісне надання інформації та подання неправдивих даних в декларації передбачена кримінальна відповідальності.

Про Загальні правила поведінки державних службовців нагадала присутнім начальник юридичного відділу  апарату районної державної адміністрації  Нечпал Анна Леонідівна. Дані правила затверджено наказом Головного управління державної служби України  від 04.08.2010 року №214, саме з ними державний службовець ознайомлюється при прийнятті на роботу й надалі дотримується протягом проходження служби. Анна Леонідівна озвучила принципи на яких ґрунтується державна служба особливо наголосивши, що державний службовець має дбати про позитивний авторитет органів влади та  про підвищення рейтингу держслужби. Також доповідач детально зупинилася на обов’язках державних службовців та заходах щодо врегулювання конфлікту інтересів.

Правила етичної поведінки державних службовців, затверджені постановою КМУ від 11.02.2016 року № 65 довела до відома присутніх керівник апарату районної державної адміністрації Васильєва Тетяна Вікторівна. «Це новий документ, який перекликається із раніше озвученими правилами поведінки, але я вбачаю за необхідність зайвий раз нагадати працівникам державних установ про ті етичні норми, якими необхідно керуватися в своїй повсякденній діяльності»- зазначила доповідач.

Тетяна Вікторівна детально ознайомила з принципами етики на яких базується державна служба та зауважила на тому, що за порушення зазначених норм даним документом передбачається дисциплінарна відповідальність.

Корисні посилання