Проведено онлайн-нараду щодо забезпечення найкращих інтересів дітей, дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

28.01.2020 15:12:22
Проведено онлайн-нараду щодо забезпечення найкращих інтересів дітей, дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

28 січня 2020 року службою у справах дітей обласної державної адміністрації спільно з обласним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проведено онлайн-нараду для начальників служб у справах дітей та директорів центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді області.

На нараді обговорено питання:

1. Про стан організації нагляду та контролю службами у справах дітей області за станом утримання, виховання та розвитку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників, дитячих будинках сімейного типу, прийомних сім’ях відповідно до листа Міністерства соціальної політики України від 11 січня 2020 року № 321/0/2-20/37. Про попередження дитячого травматизму і суїцидів серед дітей, дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського, влаштованих під опіку, піклування, до прийомних сімей, дитячих будинків сімейного типу, та інформування батьків дітей та осіб, які їх заміюють про:

-сутність та видисуїцидальноїповедінки у неповнолітніх;

-чинникивиникнення та особливостіперебігусуїцидальних тенденцій у дітей;

- виявлення суїцидальноїповедінки у молоді;

- допомогулюдині, щовирішилапокінчитижиттясамогубством;

- рекомендації батькам та близькимдитини, якасхильна до суїцидальної поведінки;

- допомогулюдині в кризовійситуації;

- причинисуїцидальноїповедінкинеповнолітніх та профілактикасуїциду (проблемисамоідентифікації та самореалізації; проблеми у стосунках з однолітками/ровесниками, проблеми у стосунках з батьками).

Про дотримання прав дітей, які перебувають в інтернатних закладах області (відповідно до листа Міністерства соціальної політики України від 27 січня 2020 року № 1042/0/290-20/37).

2. Про ефективність соціального супроводження центрами соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді сімей з дітьми, які перебувають у складних життєвих обставинах, прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу області, вжиття профілактичних заходів щодо попередження дитячого травматизму та суїцидальної поведінки неповнолітніх. Про стан підготовки прийомних батьків та батьків-вихователів, підвищення їх виховного потенціалу.

3. Про підготовку потенційних усиновлювачів відповідно до наказу Мінсоцполітики від 11 січня 2020 року № 9 «Про затвердження Програми підготовки громадян України, які бажають усиновити дитину, з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування».

4. Про стан здійснення захисту прав дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах засобами ЄІАС «Діти».

За результатами наради запропоновано вжити заходів щодовиконання плану спільних дій служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з вказаного питання.

Корисні посилання