Керівництво райдержадміністрації взяло участь у роботі сесії районної ради

26.05.2016 15:26:18
Керівництво райдержадміністрації взяло участь у роботі сесії районної ради

26 травня в районному будинку культури голова районної ради Тетяна Станіславівна Тертична провела засідання VІ сесії сьомого скликання. У роботі сесії взяли участь 26 депутатів районної ради, депутат облради,  керівництво райдержадміністрації та її структурних підрозділів, сільські, селищний голови, керівники комунальних установ, представники ЗМІ та громадськість.

Традиційно на початку сесії депутатами були озвучені звернення та запити а керуючий справами райради Володимир Іванович Любак представив загалу отриману від запитувачів інформацію на листи. З приводу отриманої відповіді від Міністерства фінансів України виступив депутат обласної ради Кириченко Л.П.,  висловивши незадоволення щодо його змісту та відміни спецрежиму ПДВ. Депутатами прийнято рішення щодо написання повторного звернення до ЦОВВ з проханням розгляду питання про повернення норм для сільгоспвиробників та запросити на наступне засідання сесії народного депутата, члена аграрного комітету для надання роз’яснень.

Порядком денним передбачалося розгляд 28 питань. Своїм рішенням депутати внесли зміни та доповнення до раніше прийнятих регламенту роботи та   структури виконавчого апарату райради, завдяки яким кожен депутат має право на оплачувану публікацію в місцевих ЗМІ і несе відповідальність за зміст матеріалу; висвітлення щорічних звітів голови райдержадміністрації можливе шляхом розміщення матеріалу лише на веб-сайті організації. Відтепер до складу структури виконавчого апарату райради введено посаду начальника відділу з питань управління комунальною власністю та інвестиційних проектів, діяльність якого направлятиметься  на проведення заходів, спрямованих на залучення інвестицій і кредитних ресурсів для економічного  розвитку громади, сприяння бажаючим у розробці інноваційно-інвестиційних проектів та програм.

Начальник фінансового управління райдержадміністрації прозвітувала про виконання районного бюджету за 1квартал 2016 року, зазначивши, що за звітний період до загального фонду рай бюджету надійшло 47420,2 тис.грн податків і зборів, що становить 97,4 % до планових призначень. Базова дотація до рай бюджету, медична та освітня субвенції з державного бюджету надійшли стовідсотково. Субвенції на здійснення програм соціального захисту населення надійшла не в повному обсязі.

Крім цього були розглянуті інші фінансові питання: затверджено зміни до показників районного бюджету на 2016 рік викликані потребою в розподілі додаткових фінансових ресурсів районного бюджету та перерозподілі раніше виділених бюджетних призначень та граничні суми витрат.

Про підготовку до проведення районної кампанії оздоровлення та відпочинку дітей влітку поточного року доповідала заступник голови райдержадміністрації Ольга Леонідівна Вакулич, відмітивши що цього року даними послугами заплановано охопити 1613 дітей з урахуванням стовідсоткового забезпечення послугами категорійних дітей.

На базі шкіл планується функціонування 26 таборів, літніх шкіл з патріотичним вихованням. На організацію відпочинку планується залучити 675,6 тис.грн. та 40 тис грн. позабюджетних коштів. На оздоровлення із райбюджету будуть використані кошти у сумі 199 тис грн. на придбання 55 путівок до ОТ «Дельфін». Ольга Леонідівна звернулася до сільських голів з проханням передбачити кошти в місцевих бюджетах на дані потреби.

Головні лікарі Каховської центральної районної лікарні та районного центру первинної медико-санітарної допомоги Віттіх О.О. та Антоненко О.А. перед депутатським корпусом прозвітували про роботу очолюваних ними  закладів охорони здоров’я, детально зупинившись на нагальних проблемах галузі, що потребують вирішення та уваги з боку влади. Керівники комунальних установ окреслили перелік основних заходів необхідних для сталої роботи з надання медичних послуг та функціонуванні закладів та висловили своє бачення щодо їх вирішення. Серед нагальних проблем визначено фінансове питання, забезпеченість кадрами, відсутність стимулюючих заходів для залучення молодих кадрів.

Підсумовуючи голова райради Тертична Тетяна зазначила, що в умовах процесу децентралізації необхідно прикласти максимум спільних зусиль з боку керівництва району, керівників громад, медичних закладів з метою налагодження функціонування мережі закладів охорони здоров’я та закликала пройнятися проблемою забезпеченості надання медичних послуг населенню громад.

Про роботу районного центру соціального обслуговування прозвітував директор комунальної установи Чуприна Сергій Петрович, розповівши про ефективність роботи установи та доцільність її функціонування.

Своїми рішеннями депутати внесли зміни до районної програми розроблення містобудівної документації, визначивши її фінансування на суму більше  444 тис.грн. та програму «Власний дім», виділивши у поточному році на потреби  індивідуального будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення  250 тис.грн.

Сесією були затверджені програми розвитку комунальних установ галузі культури району, затверджено перелік сімей, яким надано пільгові умови оплати харчування дітей у дошкільних навчальних закладах, список присяжних, технічну документацію тощо.

Всі питання порядку денного були розглянуті та прийняті відповідні рішення.

Корисні посилання