Раціональне використання земельних ресурсів – запорука успішного розвитку громад

06.03.2019 13:42:35
Раціональне використання земельних ресурсів – запорука успішного розвитку громад

Сьогодні, 6 березня, у Херсонському державному аграрному університеті проходить ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Управління та раціональне використання земельних ресурсів в новостворених територіальних  громадах: проблеми та шляхи їх вирішення», організована кафедрою землеустрою, геодезії та кадастру ХДАУ.

До участі у конференції долучилися перший заступник голови обласної державної адміністрації Дмитро Бутрій і директор Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександр Паливода.

Зважаючи на те, що однією з найважливіших складових у алгоритмі вирішення проблем ОТГ є визначення шляхів щодо подолання проблем в сфері управління земельними ресурсами, під час науково-практичної конференції розглядалисяся питання управління земельними ресурсами в умовах реформи місцевого самоврядування, питання раціонального використання земельних ресурсів ОТГ, проблеми й особливості встановлення меж адміністративно-територіальних одиниць та ОТГ, актуальні питання правового регулювання місцевого самоврядування в Україні, ринковий, інвестиційний та бюджетний потенціали земельних ресурсів територіальних громад та особливості аграрного землекористування в ОТГ.

Перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Бутрій зазначив, що саме завдяки державницькій політиці діючого Президента України Петра Порошенка реформа децентралізації довела свою ефективність і позитивні зміни, до яких вона призвела, відбуваються завдяки єдності, яка дала можливість реально вирішувати проблемні питання на місцях силами самих громад.

«Вже сьогодні території, які першими стали на шлях об’єднання, наочно демонструють, що бути господарем на своїй землі – це єдиний шлях виходу не тільки з кризи, а й подальшого розвитку своєї території», - зауважив Дмитро Бутрій.

Він також підкреслив, що у 2019 році Мінрегіон, як головний розпорядник державної субвенції на формування інфраструктури, пропонує при складанні переліку проектів першочергово спрямувати субвенцію на розроблення містобудівної документації (у разі її відсутності).

Довідково. Розроблення містобудівної документації дозволяє вирішувати питання ефективного планування територій, раціонального використання земельних ресурсів, загального розвитку інфраструктури населених пунктів, розвитку інженерних мереж, що має збільшити надходження інвестицій у розвиток територій. Також завдяки розробленню планів територій стає можливим будівництво об’єктів державного значення (ліній електропередач, медичних амбулаторій у сільській місцевості, очисних споруд, об’єктів відпочинку громадян тощо).

Присутній на конференції директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Олександр Паливода зазначив, що для підвищення ефективності використання земельних ресурсів необхідно впроваджувати дієві заходи, які підвищать якість управління земельними ресурсами. Особливого змісту на сучасному етапі земельних відносин при формуванні об‘єднаних територіальних громад набувають схеми землеустрою і техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель. Це основний прогнозний документ щодо розвитку та охорони земельного фонду в межах адміністративно територіальних одиниць. Зміст такої документації із землеустрою містить визначення перспективи щодо використання та охорони земель, підготовки обґрунтованих пропозицій у галузі земельних відносин, організації раціонального використання та охорони земель, перерозподілу земель з урахуванням потреби сільського, лісового та водного господарств, розвитку сіл, селищ, міст та інших територій.

«Впровадження земельної реформи, раціоналізація та врегулювання земельних питань ОТГ стануть запорукою поступового розвитку сільських територій, зокрема в частині організації зайнятості сільського населення та стабілізації агропромислового виробництва, що гарантуватиме ресурс для розбудови переробної галузі та забезпечить продовольчу безпеку через розвиток агропродовольчих ланцюгів доданої вартості, розбудову мережі логістичних потужностей, суб’єктів  малого та середнього агробізнесу на сільських територіях», - впевнений Олександр Паливода.

На завершення, Дмитро Бутрій додав, що з 1 січня 2019 року районні державні адміністрації та районні ради втратили право приймати рішення у сфері управління земельними ресурсами, ці повноваження повністю передані об’єднаним територіальним громадам. Тому вкрай важливо розуміти власний земельний потенціал, аби використовувати території ефективно й у максимальній мірі на користь громади та її мешканців.



Корисні посилання