Районна влада вживає заходів впливу на потенційних платників податків відповідно до повноважень

23.01.2019 13:51:12
Районна влада вживає заходів впливу на потенційних платників податків відповідно до повноважень

Cтан наповнення бюджету Пенсійного фонду України та погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску й інших платежів платниками Каховського району до Пенсійного фонду України сьогодні проаналізовано на засіданні колегії  РДА.

Доповідаючи з даного питання начальник управління соціального захисту Юлія Ільїна відмітила, що одним із основних пріоритетів діяльності райдержадміністрації залишається робота з платниками по мобілізації коштів до бюджету Фонду та погашення заборгованості, а основними факторами, що впливають на стан наповнення пенсійного бюджету, є офіційна зайнятість населення, чисельність працюючих, рівень їх заробітної плати, повнота та своєчасність сплати єдиного внеску.

За словами доповідача чисельність найманих працівників складає 13670 осіб, при цьому значна кількість осіб у працездатному віці залишається офіційно не задіяною на ринку праці, що негативно впливає на стан наповнення пенсійного бюджету та стримує соціально-економічний розвиток району.

Юлія Миколаївна зазначила, що для вжиття заходів впливу на потенційних платників податків відповідно до повноважень напрацьовано схеми взаємодії з усіма заінтересованими структурами за окремими критеріями, спрямовані на підвищення соціальних стандартів працюючих: проводиться робота щодо розширення кола платників єдиного внеску, детінізації заробітної плати та погашення заборгованості, погашення недоїмки зі сплати платежів.

З метою погашення заборгованостей зі сплати єдиного соціального внеску, пільгових пенсій та здійснення контролю за дотриманням роботодавцями законодавства про працю в минулому році проведено 12 засідань тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та 5 засідань районної робочої групою з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, на яких заслуховувались роботодавці.

Також протягом минулого року робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення здійснено 14 виїздів, в ході яких обстежено 48 суб’єкта господарювання, зафіксовано 2241 працівника та виявлені порушення у 14 суб’єктів господарювання (770 неоформлених працівників). В результаті проведених перевірок залучено до держреєстрації 1 фізичну особу, оформлено 143 найманих працівника, в ході проведеної роботи до бюджету додатково надійшло 12,02 тис грн., а додаткові надходження по ЄСВ склали 74,3 тис грн.

За підсумками спільно вжитих заходів у жовтні в порівнянні з січнем 2018 року кількість застрахованих осіб із зарплатою менше мінімальної скоротилася на 806 осіб, або на 63,5%, кількість осіб, які отримують зарплату менше мінімальної, скоротилася на 94 особи, по 9 платниках рівень заробітної плати збільшився.

Роз’яснення щодо отриманої по Каховському району суми заборгованості з єдиного соціального внеску надав начальник Каховської ДПІ Новокаховського ГУ ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі Суліменко Віталій  Петрович та начальник відділу обслуговування громад (сервісний центр)  управління обслуговування громадян Головного управління  Пенсійного фонду України в Херсонській області Палига Ніна Петрівна, зазначивши що сума 15 мільйонів, це місячна потреба Пенсійного фонду на виплату пенсій та допомог по захороненню, звернувшись до голів сільських рад за підтримкою у проведенні серед сільського населення та роботодавців роз’яснювальної роботи щодо переваг офіційного працевлаштування.

Підводячи підсумок голова райдержадміністрації вкотре наголосив на актуальність питання введення посад інспекторів праці які здійснюватимуть державний контроль за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення на підпорядкованих територіях.

За результатом розгляду даного питання прийнято відповідне доручення голови райдержадміністрації.

Реалізація державної політики з питання підвищення пенсійних виплат вимагає постійного вдосконалення роботи щодо наповнення бюджету Пенсійного фонду України, тому одним із основних пріоритетів діяльності Каховської районної державної адміністрації залишається робота з платниками по мобілізації коштів до бюджету Фонду та погашення заборгованості з метою забезпечення своєчасної виплати пенсій та грошової допомоги.

Основними факторами, що впливають на стан наповнення пенсійного бюджету, є офіційна зайнятість населення, чисельність працюючих, рівень їх заробітної плати, повнота та своєчасність сплати єдиного внеску.

За даними звітності платників єдиного соціального внеску, чисельність найманих працівників складає 13670 осіб.

Поряд з цим, за аналітичними розрахунками значна кількість осіб у працездатному віці залишається офіційно не задіяною на ринку праці та відповідно не приймає участі у формуванні місцевого та пенсійного бюджетів. Така ситуація впливає не лише на стан наповнення пенсійного бюджету, а стримує соціально-економічний розвиток району. Для вжиття заходів впливу на потенційних платників податків відповідно до повноважень напрацьовано схеми взаємодії з усіма заінтересованими структурами за окремими критеріями, спрямовані на підвищення соціальних стандартів працюючих: проводиться робота щодо розширення кола платників єдиного внеску, детінізації заробітної плати та погашення заборгованості, погашення недоїмки зі сплати платежів.

Одним із методів мінімізації видатків роботодавців є оформлення працівників на умовах неповного робочого дня та за угодами цивільно-правового характеру (далі - ЦПХ).

За даними звітності платників єдиного соціального внеску, за жовтень минулого року чисельність працівників, які були оформлені на неповний робочий час, складала 1783 особи, або 13,0% до загальної кількості застрахованих осіб, кількість робітників, які працювали за договорами ЦПХ — 805 осіб, або 5,9%.

Важливим напрямком роботи органів виконавчої влади є підвищення рівня заробітної плати до середньогалузевого показника. Результати проведеного аналізу по окремих галузях свідчать, що найбільші ризики ухилення від сплати податків та внесків мають місце по суб'єктах господарювання, де розрахунки здійснюються готівкою: у галузі торгівлі, будівництва, транспорту, сільського господарства, у сфері надання індивідуальних послуг, у заходах громадського харчування та готельному бізнесі.

За даними звітності платників єдиного соціального внеску, середній розмір заробітної плати у жовтні склав 6747,46 грн., у тому числі в бюджетній сфері — 6629,03 грн., у сільському господарстві - 2981,32 грн., у тих, які працюють у сфері торгівлі - 2327,56 грн.

Протягом 2018 року було сплачено єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування платниками, які зареєстровані у Каховському районі в сумі 83021,0 тис.грн.

Додатковим джерелом наповнення бюджету Пенсійного фонду України є застосування штрафних санкцій до порушників платіжної дисципліни по єдиному соціальному внеску. Протягом 2018 року застосовано штрафних санкцій та пені за несвоєчасну сплату ЄСВ на загальну суму 637,2 тис.грн.

За даними Новокаховського управління Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м.Севастополі станом на 01.01.2019 року загальна сума заборгованості з єдиного соціального внеску по Каховському району становить 5113,5 тис.грн.

На підставі змін, внесених до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та з метою додаткових надходжень єдиного внеску направлені листи до 24 фермерських господарств Каховського району щодо реєстрації членів фермерських господарств платниками єдиного соціального  внеску.

Також з метою залучення громадян до сплати єдиного соціального внеску укладено 7 договорів про добровільну участь у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування з громадянами на загальну суму 107,2 тис.грн.

Загальні надходження єдиного внеску протягом жовтня-грудня 2018 року в рахунок погашення боргу з ЄСВ  були  забезпечені в  розмірі 563,5 тис.грн. від 112  платників.

Протягом жовтня-грудня 2018 року було сформовано та зареєстровано 324 вимоги про сплату боргу на загальну суму 4940,1 тис.грн.

За період з жовтня по грудень 2018 року було сформовано та передано до регіонального відділення ДВС 97 вимог про сплату боргу з єдиного соціального внеску на загальну суму 959,2 тис.грн.

З метою погашення заборгованостей зі сплати єдиного соціального внеску, пільгових пенсій та здійснення контролю за дотриманням роботодавцями законодавства про працю в частині нарахування заробітної плати найманим працівникам в розмірах, не менше мінімально встановленого законодавством рівня, протягом 2018 року проведено 12 засідань тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат та 5 засідань районної робочої групою з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, на яких заслуховувались роботодавці.

Також протягом минулого року робочою групою з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення здійснено 14 виїздів, в ході яких обстежено 48 суб’єкта господарювання, зафіксовано 2241 працівника та виявлені порушення у 14 суб’єктів господарювання (770 неоформлених працівників). В результаті проведених перевірок залучено до держреєстрації 1 фізичну особу, оформлено 143 найманих працівника, в ході проведеної роботи до бюджету додатково надійшло 12,02 тис грн., а додаткові надходження по ЄСВ склали 74,3 тис грн.

За підсумками спільно вжитих заходів у жовтні в порівнянні з січнем 2018 року кількість застрахованих осіб із зарплатою менше мінімальної скоротилася на 806 осіб, або на 63,5%, кількість осіб, які отримують зарплату менше мінімальної, скоротилася на 94 особи, по 9 платниках рівень заробітної плати збільшився.

З метою інформування населення щодо соціальних ризиків громадян, які не легалізують свою трудову зайнятість та отримують заробітну плату неофіційно, постійно розміщується відповідна інформація в ЗМІ, в інтернет-мережі на офіційному сайті та сторінці Каховської районної державної адміністрації в Facebook.

Корисні посилання