Районна влада вживає дієвих заходів щодо захисту прав дитини

23.11.2016 16:30:39
Районна влада вживає дієвих заходів щодо захисту прав дитини

Під час засідання колегії райдержадміністрації доповідаючи про стан  виконання районної програми  «Права дитини в дії» начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Наталія Нелюбіна зазначила, що з метою  забезпечення  функціонування цілісної системи захисту  прав дітей службою у справах дітей поставлено на облік 21 дитину.

Доповідач детально проаналізувала виконання заходів програми, зазначивши, що з метою виконання поставлених завдань проводяться засідання  координаційної ради у справах дітей, засідання комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації, спільні наради служби у справах дітей та кримінально-виконавчої інспекції з питання правовиховної роботи з неповнолітніми, які засуджені до покарання, не пов’язаного з позбавленням волі.

З метою профілактики злочинності, бездоглядності, бродяжництва та жорстокого поводження з дітьми, службою у справах дітей організовано та проведено із залученням представників поліції, виконкомів місцевих рад профілактичні рейди «Діти вулиці».

З метою попередження насильства відносно дітей проводяться профілактичні заходи з дітьми та членами сімей, де є загроза жорстокого поводження на яких розповсюджуються буклети-пам’ятки дітям та батькам з даної тематики.

У закладах освіти району проводилися інформаційно-профілактичні заходи, спрямовані на підготовку молоді до самостійного життя, формування відповідального батьківства, створення позитивної моделі сім’ї, профілактику жорстокого поводження в родинах, пропаганди здорового способу життя тощо.

На первинному обліку служби у справах дітей перебуває 141 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, із них  під опікою, піклуванням перебуває 122 дітей, в ПС, ДБСТ – 17 дітей, 2 дітей тимчасово влаштовані у родину родичів, готуються документи для встановлення піклування.

Наталія Сергіївна зазначила, що завдяки співпраці служби у справах дітей з виконкомами сільських рад  всі діти-сироти та позбавлені батьківського піклування, мають свої родини та похвалилася стовідсотковим охопленням сімейними формами виховання.

На території району функціонує 4 прийомні сім’ї та 1 ДБСТ. Всі родини знаходяться під постійним соціальним супроводом. На обліку перебуває потенційна прийомна родина із села Коробки.

Служба у справах дітей спільно з органами опіки та піклування працює  над збереженням біологічної родини, зберігаючи насамперед право дитини на сімейне виховання.

З метою попередження бездоглядності, безпритульності дітей служба у справах дітей тісно співпрацює з Благодійним фондом  народного депутата ВР Сергія Хланя, який надав гуманітарну  допомогу  всім бажаючим родинам з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах та малозабезпеченим багатодітним родинам. Служба співпрацює також з БФ «Лепта», який постійно надає матеріальну допомогу дітям, які перебувають у  лікувальних закладах.

З метою виконання плану заходів на 2016 рік у рамках реалізації районної програми «Права дитини в дії» службою у справах дітей проведено відзначення Дня захисту дитини, Дня усиновителя, Дня знань, Всесвітнього дня дитини, під час яких діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, які опинилися у складних життєвих обставинах, кращі усиновителі, прийомні батьки, опікуни отримали подарунки. Ще планується святкування Дня Святого Миколая. Для проведення інформаційно-просвітницької роботи серед населення щодо популяризації сімейних форм виховання були виготовлені інформаційні буклети та пам’ятки.

Говорячи про проблеми, з яким зіштовхуються соціальні служби доповідач визначила недостатню співпрацю з сільськими радами щодо вчасного виявлення сімей, які опинилися в СЖО та відповідного реагування. Також гостро постає питання забезпеченості житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Службою ведеться Реєстр житла та майна дітей вказаної категорії, проведено інвентаризацію. Збереження та впорядкування соціального житла забезпечується органами місцевого самоврядування.

За підсумками розгляду даного питання членами колегії прийнято рішення стан виконання районної програми «Права дитини в дії» у 2016 році вважати задовільним. Керівництво району враховуючи можливості місцевих бюджетів рекомендувало головам сільських, селищної рад розглянути можливість введення до штатного розпису виконкомів рад посад соціальних працівників.

Корисні посилання