Районний педагогічний меседж «Діалог, що продовжується: В.Сухомлинський і Нова українська школа»

31.10.2018 14:37:56
Районний педагогічний меседж «Діалог, що продовжується: В.Сухомлинський і Нова українська школа»

Понад 130 освітян Каховського району стали учасниками педагогічного меседжу «Діалог, що продовжується: В.Сухомлинський і Нова українська школа», присвяченого 100-річчю від дня народження В.О.Сухомлинського. Захід відбувся 30 жовтня 2018 року на базі Роздольненськоі ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ (директор – О.Стасюк) завдяки спільним зусиллям працівників Каховського районного методичного центру (завідувач Я.Тарабанова) та педагогів району.
Пленарна частина меседжу розпочалася з привітання голови Роздольненської об’єднаної територіальної громади Вегандза Мясникяна. який наголосив на важливості проведення таких заходів
У ході роботи пленарного засідання виступили Я.Тарабанова, завідувач КРМЦ, та педагоги закладів загальної середньої освіти і вихователі закладів дошкільної освіти. Тематика їх виступів охопила всю багатогранну діяльність великого Вчителя. Педагоги із захопленням говорили про педагогічний феномен В.О. Сухомлинського, про педагогічну систему, запропоновану Василем Олександровичем, яка вирішує проблеми освіти дітей з особливими потребами, про інноваційність його педагогічних ідей, які стали фундаментом ключових компонентів концепції Нової української школи:
- «Життя, віддане дітям» (Стасюк О.М., Дєєва Т.М., Батурін В.О., педогоги Роздольненськоі ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ);
- «Серце віддаю дітям» (Галушка О.М., учитель Малокаховського НВК);
- «Розмова з молодим директором школи» (Загорулько М.М., директор Чорноморівської ЗОШ І-ІІІ ст.);
- «Щоб у серці жила Батьківщина» (Куліш Г.А., вихователь Коробківського закладу дошкільної освіти);
- «Листи до сина» (Гонтарук М.М., учитель Сергіївської ЗОШ І-ІІ ст.);
- «Сто порад учителю» (Снігур А.О., учитель Чорнянської ЗОШ І-ІІІ ст.).
Практична частина меседжу «Ділимося методичними здобутками» преставлена діяльністю 7 студій:

-творча лабораторія "Ідеї педагогіки партнерства і дитиноцентризму в педагогічній спадщині В.Сухомлинського" (Ткач О.О., директор Коробківської ЗОШ І-ІІІ ст.)

-тренінг "Виховання моральних якостей учнів засобами художніх творів" (Лепська Т.В., учитель Роздолненської ЗОШ І-ІІІ ст.ДНЗ)
- майстер-клас «Розвиток пізнавальної активності учнів через ІКТ на уроках інформатики» (Ониськів Т.М., учитель Коробківської ЗОШ І-ІІІ ст.);
- авторська лабораторія «Застосування казки в навчанні дітей: від Сухомлинського до сьогодення» (Франковська В.В., вихователь Кам'янського НВК);
- майстер-клас «Перевернуте навчання як одна з ключових тенденцій освітніх технологій сучасності на уроках української мови і літератури» (Голубєва А.В., учитель Дмитрівської ЗОШ І-ІІІ ст.);
- читацька дискусія довкола книг В.Сухомлинського «Як виховати справжню людину» (Юрів І.М., заступник директора з виховної роботи Малокаховського НВК);
- заняття з елементами тренінгу «Знайди свій шлях»(Кудлай І.Б., практичний психолог Чорнянської ЗОШ І-ІІІ ст.)
Педагоги району , відвідавши студії-діалоги, мали можливість ще раз пересвідчитися, що спадщина В.О.Сухомлинського актуальна й сьогодні, в умовах впровадження Нової української школи.
Завершальним етапом педагогічного меседжу стала панельна дискусія, експертами якої виступили Ірина Шевченко, директор Малокаховського НВК, Олена Сугак, завідувач дошкільного підрозділу Малокаховського НВК, Наталія Федотова, учитель початкових класів Чорнянської ЗОШ І-ІІІ ст. Під час дискусії обговорено питання актуальності поглядів В.Сухомлинського про освітній процес, про постать учителя, про особливості професійного росту і мотивації педагогів.
В рамках заходу також відбулась виставка методичних матеріалів, до якої долучилися педагоги і вихователі закладів освіти району.
Проведення таких заходів, активна участь у них педагогів свідчать про те, що праці Василя Сухомлинського не залишилися поза увагою сучасних педагогів, є дійсно вартісним здобутком вітчизняної науки й освіти.

Корисні посилання