Районною владою вживаються заходи щодо контролю епізоотичної ситуації

21.06.2017 07:41:58
Районною владою вживаються заходи щодо контролю епізоотичної ситуації

19 червня 2017 року під головуванням в.о. начальника управління Держпродспоживслужби в Каховському районі Шелест Ганни відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації. На засіданні розглянуті питання  епізоотичної ситуації, що склалися на території птахофабрики, розташованої в смт Любимівка та в селі Чорнянка.

Ганна Олексіївна довела до відома інформацію про ситуацію, яка склалася на птахофабриці пов’язану із масовим падінням птиці та запропонувала на затвердження План ліквідації колібактеріозу птиці в птахогосподарстві ТОВ «Агро-Капітал», який виявлено за результатами моніторингу епізоотичної ситуації, що склалися на території птахофабрики, розташованої за адресою: вул. Птахівнича, 2, смт Любимівка, Каховський район, Херсонська область.

«На даний час птахогосподарством керує Бутова М.Е., директор ТОВ «Агро-Капітал» та несе відповідальність за дотримання ветеринарно-санітарних правил для птахогосподарств, щоденно звітує про обсяги падежу птиці, проводить знищення побічних відходів тваринного походження. Директора ТОВ «Агро - Капітал» Бутову М.Е. під особистий підпис попереджене про відповідальність за недотримання Законів України «Про ветеринарну медицину» та «Про захист тварин від жорстокого поводження» та заборону вивезення птиці без  ветеринарних документів»- наголосила доповідачка.. 

В результаті детального вивчення питання комісією прийнято рішення оголосити птахогосподарство ТОВ «Агро-Капітал», за адресою: вул. Птахівнича, 2, смт Любимівка, Каховський район, Херсонська область  неблагополучним  по колібактеріозу птиці, а також затверджено План ліквідації колібактеріозу птиці в птахогосподарстві ТОВ «Агро-Капітал».

Розглядаючи питання стану перебігу  ситуації з лейкозом великої рогатої худоби в особистих селянських господарствах с. Чорнянка Каховського району було зазначено на тому, що  до державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації звернулись жителі села Чорнянка з проханням посприяти в організації повторному заборі  проб крові від усіх без виключення корів з метою виключення помилки в аналізах крові на лейкоз ВРХ.

Комісія вирішила відпрацювати порядок дій щодо врегулювання питання повторного відбору зразків крові для серологічних досліджень на лейкоз від всього поголів’я ВРХ в селі після проведення його поголівної ідентифікації та реєстрації.

         

Корисні посилання