Районною владою та громадськістю проводяться відповідні заходи щодо вирішення питань соціального захисту учасників антитерористичної операції

26.05.2016 09:18:54
Районною владою та громадськістю проводяться відповідні заходи щодо вирішення питань соціального захисту учасників антитерористичної операції

Під час засідання колегії райдержадміністрації, інформуючи про стан реалізацію в районі указів Президента України щодо соціального захисту учасників антитерористичної операції, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Юлія Ільїна наголосила на тому, в районі проводяться відповідні заходи щодо вирішення питань соціального захисту згаданої категорії.

Юлія Миколаївна розповіла, про те, що з метою надання допомоги учасникам антитерористичної операції, сім’ям загиблих, військовим частинам та іншим військовим формуванням, а також у зв’язку з необхідністю координації дій волонтерів і громадських організацій, які надають допомогу учасникам АТО та їх сім’ям, утворено Центр допомоги учасникам антитерористичної операції, як допоміжний орган при райдержадміністрації для оперативного вирішення різноманітних проблем бійців АТО та їх сімей.

На даний час на обліку в управлінні соціального захисту населення перебуває 183 військовослужбовця учасників антитерористичної операції.

В минулому році за рахунок коштів сільських (селищної) рад виплачена матеріальна допомога 106 демобілізованим учасникам АТО на суму 161,5 тис. грн. та 1 сім’ї загиблого учасника АТО на суму 10,0 тис. грн. В цьому році дана ініціатива збережена та органи місцевого самоврядування передбачили кошти на виплату зазначеної матеріальної допомоги на загальну суму 238,0 тис. грн., яку вже отримали 22 учасника АТО на суму 47,5 тис. грн.

Дітей учасників бойових дій під час оздоровчої кампанії заплановано охопити оздоровленням та відпочинком за рахунок бюджетних коштів.

Районною програмою поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів роки передбачено надання пільг сім’ям військовослужбовців, які беруть участь в антитерористичній операції та членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО на 50% знижки вартості житлово-комунальних послуг в межах норм за рахунок коштів районного бюджету на суму 65,0 тис. грн.

На обліку в управлінні соціального захисту населення для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебувають 7 учасників АТО, 11 учасників АТО отримали направлення та пройшли курс психологічної реабілітації.

Говорячи про послуги Державної служби зайнятості доповідач зазначила, що до міськрайцентру зайнятості для вирішення питання працевлаштування звернулися 34 демобілізованих військовослужбовців, які отримали консультацію щодо підбору підходящої роботи. Військовослужбовці, звільнені у запас мають можливість пройти професійну підготовку або перепідготовку, підвищення кваліфікації. відвідати семінари з орієнтації на підприємницьку діяльність тощо.

Результатом роботи Центру стало те, що 6 учасників антитерористичної операції знайшли роботу, один безробітний учасник АТО започаткував власну справу у сільському господарстві, дехто з них повернувся до лав Збройних Сил України та уклав контракт на проходження військової служби, а деякі знайшли себе у цивільних професіях.

Корисні посилання