Реформування місцевого самоврядування у Великолепетиському районі сприятиме поліпшенню якості та доступності соціальних послуг для населення

06.12.2013 21:30:00

На виконання завдання Президента України у Великолепетиському районі визначили, що реформування місцевого самоврядування сприятиме поліпшенню якості та доступності соціальних послуг для населення

На виконання в районі завдання Президента України щодо обговорення на місцевому рівні територіальної організації влади в Україні та Концепції реформування місцевого самоврядування, 05 листопада 2013 року у приміщенні Великолепетиської районної державної адміністрації під головуванням першого заступника голови районної державної адміністрації Олександра Трохименка відбулося чергове засідання громадської колегії експертів із внутрішньополітичних питань. Відкриваючи зібрання, Олександр Трохименко зазначив: «Одним із головних очікуваних результатів реформи місцевого самоврядування має стати підняття рівня довіри населення до державних інституцій, а це, в свою чергу, забезпечить поглиблення співпраці суспільства і влади. Проведення реформи створить, насамперед, умови для: забезпечення оптимального розподілу бюджетних коштів, зростання доходів місцевих бюджетів; поліпшення якості та доступності соціальних послуг для населення; зменшення різниці в соціально-культурному розвитку між сільськими та міськими громадами. Адже створення сучасних умов життя на селі – головне завдання для місцевої влади».
Активну участь в обговорені даного питання взяв Андрій Подаков – начальник управління соціального захисту населення районної державної адміністрації, який зазначив, що: «Мова йде не про “перекроювання” адміністративно-територіальних кордонів, а про перерозподіл повноважень на користь низових органів влади. Кінцева мета цих заходів – розвиток економіки, зростання заробітних плат, створення нових робочих місць, підвищення комфорту проживання та рівня соціального захисту». Перед учасниками засідання виступила керівник апарату районної державної адміністрації Людмила Карпенко, яка проінформувала присутніх про те, що протягом 9 місяців 2013 року проведена широка інформаційно-роз’яснювальна робота серед мешканців району щодо переваг реформованої системи місцевого самоврядування. Інформації про проведення обговорень Концепції реформування місцевого самоврядування надійшли від усіх трудових колективів установ, організацій.
Учасники зібрання в цілому підтримали Концепцію Президента України, відзначивши, що лише реформування нинішньої системи місцевого самоврядування дозволить сформувати територіальні громади, здатні ефективно вирішувати нагальні питання сьогодення. У ході засідання обговорили й питання євроінтеграції нашої держави. Усі присутні висловили підтримку позиції Президента України Віктора Януковича щодо незмінності курсу зовнішньої політики країни. Однак, перш за все, має бути прагматичний підхід та відстоювання національних інтересів.

Корисні посилання