Регіональна програма індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім»

11.06.2018 12:56:31
Регіональна програма індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім»

З метою втілення державної політики у сфері житлового будівництва в сільській місцевості, соціально-побутового облаштування села та на виконання Указу Президента України від 27 березня 1998 року № 222/98 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» в області продовжується реалізація регіональної програми індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлових умов сільського населення «Власний дім», III етап якої затверджений рішенням сесії обласної ради від 30 листопада 2011 року № 337 на період 2012-2020 роки.

Програма спрямована на підвищення рівня якості життя громадян та самозайнятості сільського населення.

Маючи соціальну спрямованість, підтримку і сприяння з боку керівництва області, вона стала надійною опорою для тисяч сімей різних вікових категорій і соціального статусу, та користується значним попитом серед населення області.

Програма передбачає надання на зворотній основі довгострокових пільгових кредитів мешканцям області під 3% річних терміном до 20 років, а молодим сім’ям – до 30 років, та безвідсоткових кредитів багатодітним сім’ям, учасникам АТО та військовослужбовцям (на час військової служби в особливий період) на будівництво, добудову, реконструкцію індивідуального житла, будівництво багатоповерхового житла, в тому числі шляхом реконструкції недобудованих адміністративних будівель іншого цільового призначення під житло, придбання житла, спорудження інженерних мереж та розвиток особистого сільського подвір’я (придбання великої рогатої худоби за рахунок коштів місцевих бюджетів).

З початку поточного року станом на 01.06.2018 року на реалізацію Програми спрямовано близько 12 млн грн (державний бюджет – 1,25 млн грн; обласний бюджет – 4,35 млн грн; районні, сільські бюджети та бюджети об’єднаних територіальних громад – 4,72 млн грн; власні кошти населення – 1,56 млн грн).

Це дозволило поліпшити житлово-побутові умови 134 сільським сім’ям, які мешкають у 50 населених пунктах області:

- 100 сімей придбали та реконструювали із використанням енергозберігаючих матеріалів 100 індивідуальних житлових будинків загальною площею понад 8 тис. квадратних метрів;

- 12 родин, отримавши пільговий кредит, газифікували своє житло;

- 22 сім'ї отримали кредити на розвиток власного сільського подвір’я та придбали більше 40 дійних корів.

Із загальної кількості учасників Програми у цьому році пільговими кредитами скористалися 15 фахівців сфери охорони здоров’я і освіти, 13 учасників АТО та сім’я внутрішньо переміщених осіб, 64 молоді сім’ї, 12 багатодітних родин, які отримали безвідсоткові кредити.

На виконання доручення голови обласної державної адміністрації щодо збільшення темпів будівництва житла в області, з метою забезпечення житлом громадян, створення комфортних умов проживання на Херсонщині в рамках діючої Програми продовжується робота щодо скорочення кількості недобудов шляхом будівництва багатоповерхового житла та реконструкції адміністративних об’єктів незавершеного будівництва під житло.

Так, розпочато роботи по будівництву багатоквартирного житлового будинку в м. Берислав вартістю понад 13 млн грн.

Закінчено підготовчі роботи по реалізації інвестиційного проекту з будівництва багатоквартирного житлового будинку в м. Таврійськ загальною вартістю більше 19 млн грн.

Зазначені об’єкти планується добудувати та ввести в експлуатацію у жовтні 2018 року.

Відпрацьовуються питання по будівництву 95-квартирного житлового будинку шляхом реконструкції недобудованої адмін. будівлі дитячого терапевтичного корпусу центральної районної лікарні під житло в м. Скадовськ.

Реалізація зазначених інвестиційних проектів дозволить забезпечити власним житлом сім’ї працівників охорони здоров’я та освіти, правоохоронних органів та інших бюджетних установ, учасників АТО та дітей-сиріт.Корисні посилання