Регіональна платформа з питань вироблення політики у сфері місцевого самоврядування працювала сьогодні в Херсоні

30.06.2016 14:45:20
Регіональна платформа з питань вироблення політики у сфері місцевого самоврядування працювала сьогодні в Херсоні

«Ми можемо тривалий час боротися за економічний потенціал, створювати умови для інвестицій, але поки ми не відновимо адміністративні процеси, які відбуваються між селами, зростання економічного потенціалу країни не буде», – наголосив голова облдержадміністрації Андрій Гордєєв під час засідання регіональної платформи з вироблення політики у сфері місцевого самоврядування на тему «Посилення конституційно-правового статусу місцевого самоврядування. Конституційні та законодавчі новації».

Захід  проведено  в рамках проекту «ПУЛЬС», який реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку.

До участі  в засіданні долучились депутати Верховної Ради України  від виборчих округів Херсонської області, представники органів місцевого самоврядування,  громадськості, обласної державної адміністрації.

У своєму виступі Андрій Гордєєв зазначив, що такі засіданням дають змогу отримати відповіді на найболючіші запитання керівників органів місцевого самоврядування: «Я сподіваюсь, що досвід проведення таких регіональних платформ дасть змогу членам Асоціації орієнтуватися у останніх змінах до законодавчих актів та законодавчих ініціатив, що є актуальними на поточний момент».

IMG_1564

У свою чергу перший заступник голови облради Василь Зеленчук наголосив, що ми повинні зробити все якісно, швидко та бути першими щодо створенню громад: «Зараз децентралізація дає право громаді будувати своє життя, в рамках діючої Конституції, відкрито, прозоро, беручи на себе відповідальність».

IMG_1562

Вислухавши присутніх, народний депутат України Олександр Співаковський зазначив, що ефективною Верховна Рада України може бути тільки тоді, коли працюватиме над вирішенням першочергових питань, пов’язаних із реформами, які впроваджуються на місцях небайдужими та зацікавленими у розвитку громад представниками органів місцевого самоврядування.

IMG_1577

Обговорюючи питання законодавчої підтримки процесів децентралізації в Україні, народний депутат України Сергій Хлань зазначив: «Подібні зустрічі є гарною нагодою не втрачати «зв’язок з реальністю» та працювати над зміною у законодавчій базі, спрямованої на прискорення процесу децентралізації».

Усі пропозиції учасників обговорення, які стосуються внесення змін до законодавчих актів, буде узагальнено, конкретизовано і надано народним депутатам України, які запевнили, що ініціюватимуть їх розгляд на засіданнях парламенту.

Довідково. З метою захисту інтересів територіальних громад на рівні Верховної Ради України в усіх областях, у тому числі, в Херсонській області, Асоціація міст України започатковує  регіональні платформи –  інтерактивні майданчики для налагодження контактів між народними депутатами України, представниками органів місцевого самоврядування, місцевими адміністраціями для обстоювання позицій, які представляють спільні інтереси територіальних громад, підтримки законопроектів, напрацьованих АМУ спільно із міськими головами.

Корисні посилання