Ректори Херсонщини й Миколаївщини спільно вирішують питання регіональної вищої освіти

01.07.2016 15:45:02
Ректори Херсонщини й Миколаївщини спільно вирішують питання регіональної вищої освіти

Сьогодні, 1 липня, в обласній державній адміністрації відбулось спільне засідання Ради ректорів Херсонської та Миколаївської областей під головуванням очільника області Андрія Гордєєва.

Ректори херсонських та миколаївських вищих навчальних закладів зібралися за спільним столом для того, щоб обговорити питання про зміни до правил прийому студентів на навчання та можливої реорганізації вищих навчальних закладів України виключно у профільні.

Голова обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв у своєму виступі зазначив:

«Освіта – це галузь, яка прогнозує майбутнє держави, саме від неї залежить розвиток економіки, в тому числі й Херсонщини. Ми хочемо, щоб саме ви, науковці, об`єднавшись разом з органами влади змогли вирішити питання об`єднання, ліквідації чи реорганізації навчальних закладів в області для того, щоб зберегти якісну регіональну освіту».

Андрій Гордєєв також зауважив, що наразі ведеться активна робота щодо активізації якісної освіти в області.

Так, наприклад, розглядається питання збільшення в школах годин викладання математики, іноземної мови та фізичної культури.

13595568_10204995333923070_1323879549_n

Створено спеціальну раду «стейкхолдерів», яка займається питаннями оптимізації професійно-технічної освіти та повного збереження цього освітнього рівня, адже, як зазначив очільник області, маючи такий потужний аграрний потенціал, Херсонщина зобов’язана мати профільну техпрофосвіту.

Голова ради ректорів вищих навчальних закладів Херсонської області, ректор Херсонського національного технічного університету Юрій Бардачов зауважив:

«Діти їдуть навчатися до столиці й закордон і ми втрачаємо контент регіональної вищої освіти. Потрібно об`єднуватися та разом вносити власні пропозиції до розгляду народними депутатами України, щоб зберегти студентство в областях України».

Як зазначили присутні на засіданні ректори Миколаївщини, в їх регіоні складається така ж ситуація, тому вони готові об`єднатися для спільного вирішення даних проблем.

13579043_10204995334283079_1535375034_n

Окрім цього, обговорили питання встановлення Міністерством освіти та науки України спільного прохідного балу при вступі до вищих навчальних закладів на всі профільні спеціальності. Рада висловила власні критичні оцінки з цього приводу і присутній на засіданні народний депутат України Олександр Співаковський підкреслив:

«Ми будемо розглядати в Уряді всі питання, які турбують регіональну освіту, адже ринок праці з кожним роком зростає і відповідно потрібні фахівці, які отримуватимуть освіту й працюватимуть на місцях. Перед тим, як поставити до усіх ВУЗів однакові вимоги, держава повинна створити однакові умови роботи й навчання».

13566190_10204995334363081_856314340_n

Так, за результатами обговорення Ради ректорів буде складено лист з пропозиціями й можливими шляхами вирішення нагальних питань у галузі регіональної вищої освіти, які будуть направлені на розгляд народних депутатів України.

Корисні посилання